Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami bevált és egyszerű...

Van valami bevált és egyszerű módszer, légzéstechnika, ami gyorsan le tud nyugtatni amikor a reszketésig, remegésig ideges vagyok?

Figyelt kérdés
nov. 18. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A terapeutám azt mondta ,hogy a depressziósok többet foglalkoznak magukkal, mint az átlag, és ezért, amikor túlságosan belegabalyodok egy önkritizálásba, önsajnálásba, akkor tegyem ezt félre befejezetlenül (!) tehát ne akarjam megoldani, és figyeljek kifelé. Nekem segít, megkönnyebbülést hoz. Nekem azért praktikus, mert én reggel, amikor kimegyek a lakásból munkába indulván, akkor szoktam elkezdeni szapulni magam. Ekkor elkezdem nézni a fákat, számolni a madarakat, nézni, hogy milyen színű kocsik parkolnak, hány fél színt tudok összeszedni, tehát ilyen külső, viszonylag semleges, vagy kellemes dolgokat nézegetek.

Próbáld ki, hátha.

Ez nekem azért is jó, mert ha szünetet tartok a rágódásban, akkor utána jobban rálátok és nagyobb eséllyel tudom megoldani.

Kifejezetten idegesség ellen meg szoktam mosni az arcomat hideg vízzel, esetleg a mellkasomat is.

Néha a séta is segít, maga a mozgás!

Futni egyet.

Remélem mihamarabb jobban leszel!

nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ki fogom próbálni amiket írtál. Ezek azért is jók, mert ugye meg kellene találni az apró szépségeket (fákat, madarakat) mindennap, aki ezt teszi, állítólag boldogabb is.

Nekem az a bajom, hogy betegséget, szörnyű betegséget vélek felfedezni magamon, nyilván azért is mert túlságosan figyelem magam.

nov. 18. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:
5 mp-ig tartós lassú belégzés. 2-3 mp-ig benntartás és lassú kilégzés. Jég szorítás vagy bármi erős inger kizökkenthet.
nov. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez lehet hipochondria is, tehát érdemes lenne kivizsgáltatnod magad, hogy valóban fennáll-e a szörnyű betegség? Egy ismerősöm hipochonder, és én laikusként úgy látom, hogy ez nála arról szól, hogy úgy érezte, hogy nem foglalkoztak vele eleget gyerekkorában és ezért ő maga foglalkozik magával túl sokat, hogy ezt kompenzálja, és saját maga fontosságát akarja átélni azzal, hogy ő épp mitől beteg. De csak laikus vagyok, és nem ítélem el, csak mintha ez lenne a lelki mozgatórugója.

1# voltam.

nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
nov. 19. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!