Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek baj ha megteszem?

Szerintetek baj ha megteszem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Előre is bocsánat, ha hosszú lesz.

Az a helyzet, hogy májusban érettségiztem, és kb egy évvel ezelőtt találtam ki hogy mi szeretnék lenni. Biosz faktra kellett mennem miatta, mivel oda kell belőle emelt, azonban a tanárom miután megtudta hogy tanulási nehézségem van, nagyon durván bántott lelkileg. Valami nevelési tanácsadónál kérdezgette hogy tudja megakadályozni az emelt bioszom, úgy irogatott be hiányzónak hogy ott voltam órán, majd egyetemre való jelentkezés leadása után behivatott az irodájába, és mindennek elhordott, hogy adjam fel, mert nem fog menni, halott ügy, és annyi esélyem van annak lenni, ami szeretnék, mintha ujjak nélkül akarnék sebész lenni, illetve az egész tanári kart felbújtotta ellenem, hogy milyen selejtes vagyok..Végül az írásbelim sikerült, azonban utólag nagyon bonyolult módon, de kiderült, hogy szóbelin egyik volt kollégája szóbeliztetett (ő volt a vizsgaelnök), és rajta keresztül úgy lepontoztak szóbelin, hogy nem volt meg a 12%-om, így megbuktam..( az írásbelim 87% lett, de mivel szóbelin és írásbelin 12-12% kell a sikeres teljesítéshez, így hiába sikerült jól az írásbelim)


Májusban újraérettségizek, de egy sokkal sokkal messzebbi településen, hogy remélhetőleg ne tudjon belenyúlni senki, de 1-2 hónapja megfogalmazódott bennem valami.

Én nagyon szeretnék írni neki egy levelet, de nem olyat amiben elküldöm a búsba vagy a fene tudja:D mert azért tudom hogy milyen szinten állok egy tanárral szemben.. de szeretném megírni miért szeretnék az lenni, aki, mert azt gondolom, hogy egy olyan történet áll emögött, ami után ő is másképp tekintene erre az egészre. Persze tisztában vagyok vele hogy az is benne van a pakliban, hogy nem érdekelné..

Másrészt azt hiszem hogy a mentális egészségemnek is jobb lenne ezt kiadni magamból neki, mert úgy megviselt ez az egész hogy kb a fele hajam kihullott a történtek óta, és pszichológus sem nagyon tudott rajta segíteni.


Ti mit gondoltok? Nagyon nagy hülyeség lenne neki ezt megírni? Ti mit tennétek?



nov. 21. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eddig sem érdekelte, ezután sem fogja érdekelni...

Én kiírnám magamból a gondolataimat, mert az megnyugtathat, de még nem küldeném el! Majd, ha sikeresen leérettségiztél - és felvettek - akkor lehet kiegészíteni a most leírt gondolatadat és úgy leküldeni neki. Vélhetően akkor sem fogja érdekelni a sorsod, de a pedagógiai képességein talán elgondolkodna...

Nagyon sok szerencsét és sok sikert!!!

nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne írj neki. Aki ilyet tesz egy diákkal, azt nem fogja ez sajnos meghatni. Nekem is volt ilyen tanárom, lerontotta az év végi jegyem miután megtudta, hogy tanárnak szeretnék tanulni. Megkérdeztem, hogy miért, amire azt felelte, hogy nem tudja, ilyen kedve volt. Év végén nevetve mondta, hogy a tanárira mindenkit felvesznek. Szerintem felejtsd el már nem fog tudni neked ártani, a nehézség pedig nem fog tudni megállítani, ha szívvel lélekkel csinálod a dolgod.
nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet, amit az első válaszoló írt. Úgy tuti biztosra mennél, talán segítene feldolgozni ezt a szemétséget.

Igaz, hogy nem a kérdésre válasz, de egyébként elképesztően büszke vagyok rád, hogy nem adtad fel! Hasonlóan sok sikert kívánok az életben, maradj meg ilyen elhivatottnak és kitartónak!

nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!