Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkahelyemen 2 főnököm...

Munkahelyemen 2 főnököm van.Többször is ingerülten válaszolnak és nagyon rosszul viselem. Hogyan tudnék változatni magamon, hogy fel se vegyem? Túl érzékenyen érint és ez nagyon zavaró. Van, hogy sírhatnék jön rám, amit persze nem engedek ki.

Figyelt kérdés

De utána 1-2 óra míg megnyugszom. Más kapcsolatban nincs ilyen problémám, működik az asszertív kommunikáció a családdal, barátokkal, stb. Sokat és keményen dolgozom, egy átlagosnak mondható munkahelyen. Tényleg sokszor ok nélkül válaszolnak csúnyán, ezt a kollégák is érzékelik,tehát nem én képzelem be, s persze nem csak velem teszik ezt és tudom, 10-ből 8 munkahelyen ez megy.

Viszont közel 40 éves nő vagyok, sok év tapasztalattal, szóval nem hiszem, hogy normális a reakcióm. Nem tudom lepergetni magamról. De miért?Örömmel veszek minden értelmes tanácsot,ki, hogy kezeli ezeket.



nov. 22. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Én simán meg szoktam kérdezni, hogy ha ingerült választ kapok, hogy "csináltam valami rosszat"? Erre mindig kapcsol az illető és bocsánatot kér.


Sajnos nekem nagy pfám van, ha ilyesmit észlelek, sose bírom szó nélkül hagyni.. Meg a vezerigazgatonknal sem.

nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, kizökkenteni, s észreveszik, hogy valószínűleg nem a kellő hangnemben szóltak.

És hogy reagálnak, mikor visszaszólsz? :)

Lehet bennem is azért hagy ilyen mély nyomot, mert munkahelyen kívül megvédem magam, reagálhatok úgymond szabadon, megengedem magamnak. Itt viszont nem. Lehetséges, hogy így jön ki az elfolytás, hogy kis híján elsírom magam ennyi idős fejjel?

nov. 22. 20:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetséges. Ez azért csak frusztráló.


Kedvesen szoktam mindig kérdezni... Van amikor humorosan... "Főnökasszony, mit csináltam rosszul már megint"?


Szóval ne úgy, hogy megsertodjenek.

nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos.

Persze ehhez is kell tudatosság és nyugodtság, hogy kedvesen tudjam megkérdezni. 😅

nov. 22. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ha huzamosabb ideig kell az embernek eltűrni h így bánjanak vele jobb ha lelép onnan. Én emiatt hagytam ott az előző munkahelyemet, minden nap stresszeltem, kb havonta beteg voltam, volt h 2 hetente... amióta munkahelyet váltottam semmi, jól vagyok! Azóta nem voltam beteg! Számomra ekkor bizonyosodott be h ahol lelkileg beteg vagy, ott testileg is az leszel, ha nem is rögtön de az lesz a vége. Nem vagy köteles eltűrni az ilyen bánásmódot!
nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5#

Tudom és igazad van. Az előző 2 munkahelyemet én is ezért hagytam ott. Aztán itt ismét találkoztam ezzel és attól félek, a negyedik, ötödik... helyen ugyanez lenne. Sok ismerős mesél hasonlót és nem merek váltani, mert attól félek ugyanez van kb mindenhol.

Nehéz bíznom benne, hogy létezik emberi főnök.

Ezek szerint Neked sikerült jó helyet találni?

nov. 22. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz valahogy utánajárni hogy miért pont veled ilyenek? Lehet a te kommunikációdban, stílusodban, munkavégzésedben van valami olyan ami ezt kiváltja a főnökökből.


Egyébként nekem volt ilyen és cégen belül váltottam. Az elso munkahelyem volt, most a valtassal ugymond a masodik es itt abszolut emberkent, normalisan beszelnek velem. Innen tudom hogy a hiba nem bennem volt

nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Neeem, nem csak velem ilyenek. Mindenkivel ilyenek sajnos.

És az előző helyeken szintúgy.

A felmondások oka (nem csak nekem, az összes létező kollégának) kivétel nélkül a stílus volt, itt is, ott is.

Örülök, hogy sikerült megtalálnod a helyed! :)

nov. 23. 08:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt a stílust várom el, ahogy én beszélek másokkal.

Keresnék új munkahelyet, s mikor már minden adminisztrációt elintéztünk, búcsúzóul közölném a valós okot:

a beosztottak folyamatos megalázása, az arrogancia frusztrációt okoz, rontja a teljesítményt, s annak okozója az arrogáns vezető.

Nincs joga így beszélni a kollégáival.

nov. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Valóban nem volna joga senkinek, senkivel szemben megengedni ilyen stílust.

Ez mennyire gyakori?

Valahogy sűrűn futok bele ilyen vezetőségbe.

nov. 26. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!