Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Veszprém környékén pszichológu...

Veszprém környékén pszichológus-hipochondria?

Figyelt kérdés

Ismer valakibolyan pszichológust Veszprém vagy annak környékén aki hipochondriával, egészség szorongással is foglalkozik? Voltam már ezzel a problémával már 2 pszichológusnál is, de egyikük se nagyon tudott vele mit kezdeni, annyit mondtak ne figyeljek annyira magamra, meg foglaljam le magam, csak sajnos ezen a szinten ez nekem már nem nagyon segít. Már tényleg azt érzem hogy teljesen tönkreteszi az állandó szorongás és pánikrohamok az életemet+már a környezetemnek is elege van belőlem... Ilyenkor télen, főleg decemberben mindig rosszabbul érzem magam, és már teljesen el vagyok keseredve. Van valaki hasonló helyzetben? Tanácsok hogy kinek mi segített, illetve hol találhatnék egy jó pszichológust.


20/L



2022. jan. 1. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen végzettségű terapeutához jártál? Fontos, hogy vagy klinikai szakpszichológus, vagy pszichoterapeuta végzettségű szakemberhez menjél. Akinek nincs ilyen végezettsége az nem tud ilyen mentális problémákon segíteni. Nem ismerek Veszprémből senkit, de ajánlom a pszichologuskereso.hu oldalt, ott tudsz keresgélni. Ha nem idegenkedsz az online megoldástól, akkor könnyebben találhatsz neked megfelelő szakembert. De a szakember képzettségénél jóval fontosabb, hogy számodra szimpatikus legyen, és rá tudj hangolódni. Ne mások ajánlása alapján válassz (bár az se árt, ha hallottál pozitív véleményt egy szakemberről), hanem az alapján, hogy mennyire tűnik neked szimpatikusnak valaki. Érdemes több emberhez elmenni, egy-egy első interjúra, és, ha nagyon nem tetszik a szakember, akkor nem folytatni vele. Bár olyat is hallottam, hogy kb. 3 alkalom után tudja a kliens teljesen felmérni, hogy rá tud-e a terapeutára hangolódni.
2022. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
11%
Menj el alternatív gyógyítókhoz. Családállítás stb...
2022. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, ugyanezzel kuzdok es en is veszpremi vagyok, ha van kedved beszelgessunk Facebookon hatha tudunk egymasnak segiteni :)
2023. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!