Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha vkinek apakomplexusa van,...

Ha vkinek apakomplexusa van, idősebb férfiakba szerelemes őrülten, akkor mit tehetne?

Figyelt kérdés

Tinédzser korom óta, kb 12 éves koromtól az idősebbek, 50 körüliek vonzanak, elmondhatatlanul. (Tudom, hogy apakomplexus, nem vagyok, voltam jóban apámmal soha.) Én egyszerűen imádom ezeket a férfiakat, kifejezni sem tudom, hogy mennyi oda vagyok értük, a kisugárzásukért, a kezeikért, a mélyen árkolt, karakteres arcvonásaikért...Nem részletezném..

Azonban rengeteg csalódás, fájdalom ér, mert ez sokszor-általában-rajongásként marad csak meg, ami szörnyen fáj és pokoli az önbizalmamnak (hogy soha nem volt még párkapcsolatom, - mert nem kellek családos apukáknak, sokszor észre sem veszik, hogy lenne esélyük-).

Rossz érzés, hogy az összes barátnőmnek alakul vagy van rendes, normális kapcsolata, én meg örök magányos szerelmes vagyok, mert sosem kaphatom meg akit szeretek, sosem elérhetőt, hozzám illőt akarok...

És tudom, ha csak nyitnék a velem egykorúak felé, meg velük keresném a közösséget, akkor nekem is alakulhatna..Csak hogy engem hidegen hagynak a fiatalok, nem vonzanak, nem érdekelnek, nem indítanak be...

Én az idősebbeket akarom és ragaszkodom is hozzájuk. Remélem, értitek az ellentétet. Mit tehetnék hogy a szerelmi életem valami normális mederbe terelődjön????

20L



nov. 26. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Pazichológus.
nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Először is érdemes ezzel a dologgal pszichológushoz menni, mert hosszútávon csak magaddal tolsz ki, ha ezt nem dolgozod fel mielőbb. Az apukáddal való viszonyod egyértelműen az oka annak, hogy ennyivel idősebb férfiakkal akarsz ismerkedni, az tény. Családos apukákkal egyébként meg abszolút ne ismerkedj, annak nem lenne jó vége.

Addig szerintem értelmetlen lenne ismerkedni, amíg ezt nem rendezed el magadban, amíg nem találod meg a lelki békédet. Mert addig vagy olyanokat "vonzol be", akik kihasználják a megtörtséged, vagy tényleg jön valami ötvenes pasi, akivel meg később ki fog ütközni a korkülönbség, és utána megint te jársz pórul.

A szerelmi életed akkor fog normális mederbe terelődni, amikor megtanulsz úgy tekinteni magadra, mint egy önálló, erős, menő csajra, akinek nem pótapuka kell, hanem egy hasonló korabeli, max kicsit idősebb srác, aki a társa lesz, akivel együtt fejlődhetnek, együtt építenek közös életet.

nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Voltam pszichológusnál, de nem tudtam kb. két hónapnál tovább járni, mert nem tudtam már finanszírozni. De annyira nem bánom, mert nem éreztem, hogy segítene, folyamatosan rágatta át velem újra az apámmal való kapcsolatomat, de tök fölöslegesen, mert én ezeket átrágtam magamban már jónéhányszor. Úgyhogy ez nem segített. Valami más megoldásban gondolkoznék, hogy magamnak meg tudjam ezt oldani.


#2-es: Ha elképzelem magam egy önálló, erős lánynak, aki egy max kicsit idősebb sráccal "fejlődik", hát kb elfog a rosszullét. Mmint, ezt most nem ironizálva, hanem tényleg, taszít ha elképzelem ezt a felállást.

nov. 26. 20:24
 4/6 anonim válasza:
80%
Szerintem tehetnéd azt, hogy választasz egy relatíve érettebb férfit, de ne legyen sokkal idősebb. pl írtad, hogy most 20 vagy, akkor mondjuk egy 30 éves férfival ha ismerkedsz, akkor az szerintem még simán egészséges! és mivel az idő úgyis telik, előbb-utóbb 50 lesz. Egyébként nem lehet, hogy nem is az idősebb férfiakhoz vonzódsz, hanem inkább az érett, férfias, apás viselkedéshez? Nem vagyok szakértő, csak most ezek jutottak eszembe! 38/F
nov. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Probaltal mar... Yk, idosebb ferfiakkal randizni? Letolteni a tindert pl, korhatart allitani, aztan? Erted. Tehat nem igy élőben csalados apukakra nyomulni a szomszedbol, meg a munkahelyrol, stb.

Nekem mukodott pedig en elotte nem irtoztam annyira a korombeliektol, de senkinek sem kellettem, max tenyleg annak, akinek akarki jo. De sokszor meg azoknak se.


Letoltottem a tindert, es lass csodát, volt ket szupi randim, beszelgetos, setalgatos, meg lett egy nagyon kedves, okos es vicces, szuperszexi bácsim 🤷🏽‍♀️ Nekem nincs apakomplexusom viszont, de vonzanak az idősebbek, férfiak es nők is.

nov. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Ja es egyebkent en is hanyok ettol a velem egykoru, kicsivel idosebbel kozos elet epitestol. Eleve nem gondolom a világ igazsaganak hogy mindenki eletenek egy ilyen linearis mederben kell folynia, hogy fiatalon kapcsolat azonos koruval, hazassag, gyerekek, kiskutya, kozos építkezések (nem haz).


Az egesz idosebb-fiatalabb párkapcsolati kerdeskor is csak azert taszit egy csomo embert mert egy ilyen kapcsolatnak nem a gyerek a vegkimenetele, mintha ez barmiben is mervado lenne, nem a gyerekcsinalas az elet egyetlen ertelme. En nem szeretnek gyereket, lesz, lesz, nem lesz, nem lesz, nem verem magamat foldhz miatta, ezert teljesen mindegy hany eves a partnerem, es hogyan erezzuk jol magunkat, mert nem kozponti kerdes az ut a gyerekcsinalasig, es tovabb. Nyilvan ez nem azt jelenti hogy a ""tutiba"" akarok beleulni egy idosebb ferfi oldalan, hanem hogy van egy onalloan epitett eletem nekem is, meg van egy a masiknak is, es valahol ez a ketto talalkozik.


Szoval ha az idosebbek vonzanak, probalj meg igy randizni akar a neten, de elotte mindig tisztazd le hogy a masik mit keres, es hogy el tudja e kepzelni komolyan veled is, korkulonbseggel, mert sajnos ha eu utkozben derul ki mikor mar szerelmes vagy, az fájni fog sajnos. (Bar ez korosztalyfuggetlen, csak itt masok az okok)

nov. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!