Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Napok óta nem alszok.

Mit tegyek? Napok óta nem alszok.

Figyelt kérdés
Súlyos pánikbetegségben és félelemzavarban szenvedek. Éjszaka nem merek aludni, sokszor arra kelek fel hogy valaki figyel. Jelenleg is remegek, halálfélelmem van, nem merek elaludni.

nov. 28. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen sötétben próbálsz aludni? Ha igen, reggel első dolgod legyen rendelni egy sólámpát, és mostantól vele aludj.

Itt olvashatsz róla, talán segítene: [link]

Ha engem elfog valamiért a félelem éjjel (gyerekkorom óta rettegek a sötétben, pedig már felnőtt vagyok), az ágyban fekve a telefonomon halkan rádiós beszélgetős műsorokat szoktam hallgatni, engem ez is megnyugtat, és segít elaludnom. Éjjelente néhány adón szoktak menni ilyenfajta műsorok ismétlései (pl. a Klubrádión vagy Karc FM-en).

nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha szedsz valamilyen gyógyszert, akkor az orvossal kell megbeszélni a panaszodat.

Ha nem szedsz semmit akkor ezekkel próbálkozhatsz:

Igyál egy kis nyugtató teát, vagy vegyél be, szükség esetén enyhe -recept nélkül kapható- nyugtatót pl Valeriana Harmonyt. Gyógynövény kivonat, nem lehet hozzászokni. Orvossal is megbeszélhetnéd, mit ajánl. Egy kis éjszakai fény és elalvást segítő zene /You Tuben találsz/sokat segíthet. Lefekvés előtt már ne nézd a telefont, laptopot, vagy legalább kapcsold be rajta az éjszakai fényt.

Ha a teát választod, ne sokat igyál este, mert pisilni kell kijárnod éjszaka, azért nem tudsz majd aludni.

nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!