Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tegyek rendbe mindent?

Hogy tegyek rendbe mindent?

Figyelt kérdés

Az elején szeretném fixálni hogy tudom hogy ehez a problémához szakemberrel kellene, ez intézés alatt is van, pár nap kérdése.

Kezdem az elején úgy a végére talán alakul belőle egy látható kép.

Pontosan egy éve lett vége, életem eddigi legfontosabb kapcsolatának egy olyan emberrel akinél talán senkit nem szerettem jobban, aki mindenkinél többet jelentett nekem. Sajnos nem sikerült békésen lezárni a dolgot kettőnk között aminek többek között viták, folyamatos feszültségek lett a vége. Amikor próbáltam menteni a kapcsolatot egy olyan megalázó szituációba kerültem amit azóta is emésztenem kell, kísért a dolog. A hab a tortán az volt mikor kiderült hogy egész végig megcsalt a hátam mögött, mindenről is hazudott nekem. Ekkoriban én egy elég népszerű sportágat terveztem elkezdeni versenyszerűen és ezek a történtek méginkább motiváltak abban hogy belelendüljek.

Ez úgy gondolom sikerült is, lévén hogy világszinten elismert sportoló lettem, rekordokat döntöttem meg. Valamint olyan munkahelyre kerültem ami nagyon keveseknek adatik meg.

Ekkortájt lett volna lehetőségem több és jobb barátnőt szerezni de ezekből a lehetőségekből inkább visszaléptem, nem akartam másnak rosszat azzal hogy csak egy sebtapasznak használnám őket.

És itt kezdődtek a problémás részek.

Máig nem tudom az okát de elvesztettem jó néhány barátot, egyszerűen egyik pillanatról a másikra megszűntem számukra létezni, hiába kerestem őket teljesen közönyösek lettek irányomba. A másik problémás dolog hogy a volt barátnőmet (akiről fentebb szó esett) bizonyos dolgokból kifolyólag (sajnos ezeket se én se ő nem tudja befolyásolni) mindennap látom így pedig még nehezebb elviselni azt hogy már semmi nincs köztünk és nem is lesz, mindezt úgy kell lenyelnem hogy elég gyakran mikor látom őt akkor mindig más faszival kavargat velem szemben pedig még köszönésre sem hajlandó, a szakítás óta annyit nem kérdezett hogy hogy vagyok.

Ezen dolgok szüleményeképp az élsportban folytatott versenyzésem mellett sajnos más dolgokkal is szembe kell néznem.

Egyik ilyen dolog hogy egyszerűen nem tudok új kapcsolatokat kialakítani az ellenkező nemmel, mintha teljesen elvesztettem volna minden ilyen képességem, olyan sebet okozott bennem a történt dolgok, mintha teljesen más ember lennék.

A legnagyobb probléma viszont a kábítószer. Sajnos úgy alakult hogy az éjszakai életem során kapcsolatba kerültem különböző drogokkal amiket egyre gyakrabban, nagyobb dózisokban használok bulik folyamán habár tisztában vagyok vele hogy nem helyes.

Szeretném helyre rakni magam, fejben és végre újra találni egy rendes barátnőt de ezeket a problémáimat először rendbe kell raknom.

Saját meglátásom szerint az egész gyökere a szakítás utáni, félelem az újabb fájdalomtól ami miatt nem tudok újabb kapcsolatokat kialakítani és erre épül a drog meg a többi. Tisztában vagyok vele hogy idő kell hozzá még a szakítás után hogy ,,beforrjon a seb" de én se vagyok örökké fiatal.

Tudom hogy ez a két dolog (kábítószer és élsport) nem fog egymással sokáig működni és hogy emiatt elindultam egy bizonyos lejtőn lefelé amiből később csak egyre nehezebb lesz kimászni. Ezért írom ezt most ide ki hogy visszajelzésként valami véleményt tanácsot olvassak amíg el nem jutok ezzel a dologgal egy szakemberhez.


Köszönettel, egy fiatal sportoló (férfi)



2023. jan. 22. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző csajra is azt hitted rendes barátnő és mégis megcsalt.
2023. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

"Hogy tegyek rendbe mindent? .. tudom hogy ehez a problémához szakemberrel kellene, ez intézés alatt is van, pár nap kérdése."

Hogy tegyél rendbe mindent? Úgy, hogy nem nehezíted meg még jobban az egészet azzal, hogy most itt valami önjelölt tudósokkal tárgyalod meg, hanem türelmesen kivárod, hogy a szakember adhasson tanácsot személyesen.

2023. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem sok esz kell h valaki azt mondja hogyha kaboval lebuksz akkor a fiatal sportolosagod multido lesz. Abbol nem fogsz kijonni. A kerdest belove irtad ki?
2023. jan. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

„Ekkortájt lett volna lehetőségem több és jobb barátnőt szerezni de ezekből a lehetőségekből inkább visszaléptem, nem akartam másnak rosszat azzal hogy csak egy sebtapasznak használnám őket.”


Felejtsd el ezt a dolgot. A való igazság az (amit senki sem mer kimondani), hogy mindenki vkinek a sebtapasza tágabb értelemben. Felnőttként nehezen találsz olyan személyt, akinek ne lett volna legalább egy „igaz szerelme”. Ezt a tényt kell magadban megrágd és tudatosítanod. Mert ha belegondolsz, minden „Te vagy a szerelmem” és ehhez hasonlóak csak egy aktuális elmeállapotról adnak tanusítást, csak is az akkori jelenben „igazak”.


Aztán ideje taktikát választanod. Vki arra esküszik, hogy kitörölni-letiltani-elkerülni-stb...és eldobni mindazt ami ráemlékeztet. Plusz minimalizálni mindenféle személyes kontaktusnak a lehetőségét.

Személyes véleményem az, hogy ez főképp energiapazarlás, és a Te esetedbe nem is annyira járható út.


Én az ellenkezőjét tettem. Az elején fos tényleg, hogy vannak emlékeztető dolgok az exre, de idővel beleépülnek ugyanúgy a napjaidba, és tulajdonképpen napról napra hasonulsz a tudattal, hogy egy létező entitás az ex is. Én magamban csak annyival toltam meg ezt a tényt, hogy van legalább 1 ember, akinél biztosan jobb vagyok egyes erkölcsi nézeteket tekintve.

A másik nagy dolog az, hogy megbocsájtasz magadnak, és elfogadod a jelenlegi helyzeted. Attól még hogy droggal próbálsz örömhöz jutni, nem egy óriási bűn (mindenki próbálkozik vmivel), h amiatt is ostoroznod kellene magadat. Inkább még a kezdeti fázisban kezd el redukálni a mennyiséget, és a „drogok” helyett legyen a későbbiek folyamán csak egy drog. Ha ezek megvannak, még egy plusz, amit elértél anélkül, hogy szükséges lett volna az exed (vagy bárki más) érzelmi visszacsatolása. Ha meg már meg van a szakemberi segítség, akkor már lehet róla szó a drog teljes elhagyásáról.

Nekem ami még segítségemre volt a későbbiekben (igaz, ez már egy komplexebb dolog, hogy miért jutottam el eddig a tettig), hogy 1,5 évre rá felkerestem az exemet, hogy vmi normális lezárása legyen a dolognak, és hogy felnőttek módjára tudjunk találkozni, ha kell. Pozitív lett a kimenetele, megbeszéltük azt, amit akkor nem tudtunk sárdobálás nélkül.


Na, azóta volt már több kapcsolatom, és egyik szakításomba sem akartam úgy „belehalni”, mint az elsőnél. Kb. 1-2 hónapra redukálódott a gyász időszaka, mrg akkor is, ha szerelmes voltam az illetőbe.


Én is féltem belemenni új kapcsolatba az előzőleges sérelmek miatt, de nekem sem tetszene, ha vki párhuzamot vonna az exével és énköztem, így ezért én sem vetítem ki az aggályaimat az ellenkező nemre. Mert ez nem csak a párkapcsolatokban tud kiütközni idővel, hanem baráti-kollegális légtérben is- ez pedig kerülendő.

2023. jan. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En elmentem pszichologushoz es segitett nagyon sokat, elso szerelem 6 evig voltunk egyutt,masert elhagyott
2023. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!