Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen traumák az ilyen...

Fanni818 kérdése:

Milyen traumák az ilyen nevelésnek a következményei?

Figyelt kérdés

Ha egy szülő a kicsi 5-8eves gyereket azzal tartja félelemben, hogy megy és felakasztja magát, vagy hogy elmegy otthonról örökké és nem jön vissza ha rosszul viselkedik, vagy nem hagyja abba a nyavajgast.

Vagy pl történt egy autós baleset (semmi komoly csak a kocsin kisebb kar lett) majd a gyereket hozta ki a szülő hibásnak. És ehhez hasonló szülői nevelés mellett idősebb korban milyen traumái lehetnek a gyereknek, vagy ez egyáltalán látszik a késobbiekben a viselkedésükön vagy fejlődésükön?



nov. 30. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek csak azon nem hagynak nyomot, aki nagyon időben eljut egy normális szakemberhez terápiával. De ezek elég nagy traumákat tudnak okozni, később akár komolyabb mentális betegségeknek is az "alapkövei" lehetnek.

Nincs rá biztos válasz amúgy, hogy milyen traumákat okozhatnak. Most felsorolhatok itt pár mentális betegséget amik a rossz gyerekkorral rendelkező emberek között népszerűek, de mindenki teljesen máshogy reagál, máshogy dolgozza fel ezeket. (Depresszió, szorongás, akár súlyosabb esetben border, PTSD)

nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

meneküljön aki tud. ha te vagy a gyerek, akkor kérj segítséget.

ha látod, segíts neki

nov. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

Ez a gyerek felnőttként azt fogja gondolni,hogy csak akkor szerethető,ha jól viselkedik,megtesz mindemt amit a másik szeretne,csak a másik igényeit elégíti ki.Félni fog az elhagyatottságtól.


A szülő azért csinálja ezt,mert nincs más eszköz a kezében. Megmondom őszintén (már járok terápiára,a gyerekem is mert felismertem hogy vannak gondjaink) én is ezt csinálom a gyerekeimmel. Mert egyszerűen nem fogadnak szót,nem érdekli Őket semmi büntetés,és nem akarom megverni Őket.Mert amikor azt mondom,hogy elmegyek itthonról mert nem birom elviselni ahogy viselkednek,akkor ezt úgy is érzem.Márnint azt érzem,hogy vagy tényleg elhagyom a helyiséget (és világgá szaladnék) vagy agyon csapom Őket. Emelett imádom a gyerekeimet.Csak még! nem tudom hogyan lehet egy ilyen feszült helyzetet másként kezelni.

Az én gyerek korom nagyon nagyon brutális volt.Semmi normálisat nem hoztam onnan.Semmi normális minta,nevelési elv,semmi.

Az autóbalesetet meg azért fogja a gyerekre,hogy bebizonyítsa hogy látod,ha nem fogadsz szót tényleg megtörténik a baj!Tessék,itt van ezért kértem,mondtam könyörögtem hogy fogadj szót,de Te nem tetted,most ez lett belőle.


Nem védem a szülőt,nehogy Valaki félre értse,ez abszolút nem jó irány,szakemberi segítséget igényel,magától nem lesz jobb a helyzet.

dec. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!