Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen borderline-nak mi...

Kezeletlen borderline-nak mi lehet a következménye hosszútávon?

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Öngyilkosság,gyilkossàg, skizofrénia, alkoholizmus, esetleg drogfüggőség
2023. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki 27 éves és kezeletlen akkor fellélegezhet , vagy a neheze még hátra van?
2023. jún. 26. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki hosszú ideig kezeletlenül marad BPD-vel, akkor az állapota általában rosszabbodik. Az érzelmi instabilitás, a depresszió, a szorongás és az önértékelési zavarok tovább súlyosbodhatnak, és az önkárosító magatartás, például az öngyilkossági kísérletek vagy az önsértő magatartás kockázata is nőhet.A BPD-s személyek gyakran nehezen tarthatnak fenn stabil és kielégítő kapcsolatokat, mivel nehézségeik vannak a határok és az érzelmek szabályozása terén. Ezért hosszú távon a magány, az elszigeteltség és az érzelmi elkötelezettség hiánya is jelentkezhet.A kezeletlen BPD súlyos következményekkel járhat a személy életére és az életminőségére. Azonban a BPD kezelése hatékony lehet a tünetek kezelésében, a kapcsolatok javításában és az életminőség javításában. A terápiás kezelés mellett a gyógyszeres kezelés is segíthet az érzelmi instabilitás, a szorongás és a depresszió kezelésében. Ha úgy érzed, hogy valaki BPD-vel küzd, és szüksége van segítségre, javasoljuk, hogy forduljon szakemberhez, aki segíthet a diagnózisban és a megfelelő kezelés kiválasztásában.
2023. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Mielőtt válaszolok a kérdésre, fontos hangsúlyozni, hogy minden ember egyedi, és a borderline személyiségzavar tünetei és súlyossága is változó lehet. Az életkor sem feltétlenül meghatározó a személyiségzavar lefolyása szempontjából.


Általánosságban azonban elmondható, hogy ha valaki borderline személyiségzavarral diagnosztizált, és nem kezelteti magát, akkor a tünetei általában nem javulnak maguktól. Sőt, az idő múlásával a tünetek általában súlyosbodhatnak. Ez azt jelenti, hogy az érintett embernek valószínűleg nem fog könnyebbé válni az élete azzal, hogy nem kezelteti magát.


Azonban a jó hír az, hogy a borderline személyiségzavar kezelhető, és az érintettek jelentős javulást tapasztalhatnak a tüneteikben a megfelelő kezelés hatására. A kezelés lehet pszichoterápia, gyógyszeres kezelés, vagy ezek kombinációja. Fontos azonban, hogy a kezelést szakember felügyelete mellett végezzék.


Tehát összefoglalva, ha valaki borderline személyiségzavarral diagnosztizált, és kezeletlen marad, akkor valószínűleg nem fog könnyebbé válni az élete. Azonban a kezelés hatására a tünetek jelentős javulást mutathatnak, így érdemes minél hamarabb szakemberhez fordulni.

2023. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

27 éves nőként szerintem sokkal jobban jársz, mintha egy 12 éves borderline lány lennél. A kiskamaszkor iszonyat...nem ritka akkor sem az öngyilkosság. (Akár rendezett családi körülmények ellenére is, nekik ugyanis nagyon nyomasztó tud lenni a lelki világuk.)


A magyar borderline emberek közül én Kneszl Beáta Carment emelném ki. Néztem néhány vele készült interjút és nagyon nagyra tartom. Különleges nő.


Tegyük fel 40 éves nő vagy, nem élnének már a szüleid, simán túlélnéd, hiszed tudod, hogy egy nap újra láthatjátok egymást. (Hiszek a túlvilàgban.)

Ez nem ijesztgetés, de a 40-50 éves kor, nekem maga a nyugalom, a tapasztalt életérzés. Engem a hideg kiràz a kiskamasz kortól. A borderlineok lenyugszanak addigra.

2023. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy említetted, a borderline személyiségzavar valóban nehéz helyzetet teremthet az érintettek számára, függetlenül az életkoruktól és a családi körülményeiktől. Azonban fontos megjegyezni, hogy minden egyes ember egyedi és különböző módon kezeli a nehézségeket, és az életkor és a tapasztalatok is szerepet játszhatnak az életükben. A tapasztalt életérzés


Kneszl Beáta Carmen története valóban inspiráló lehet azok számára, akik szintén borderline személyiségzavarral küzdenek. Az ő története rámutat arra, hogy a megfelelő kezeléssel és a személyes fejlődéssel a borderline személyiségzavarral élő emberek képesek lehetnek sikeres és boldog életet élni.

2023. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 válaszoló vagyok. A többiek jól ìrjàk, minden eset egyedi. Ez valóban ìgy pontos.
2023. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem csillapodtak a tünetek 43 éves koromra sem. Teljes elszigeteltségben élek, nincs társaságom, depressziós vagyok és több sikertelen öngyilkosság kísérleten vagyok már túl illetve most is azt tervezem. Neten próbálok ismeretségeket kötni, de ezek eléggé felszínesek, illetve legtöbbször mielőtt eljutnánk egy személyes találkozóig, az egésznek vége szakad. Most is benne vagyok két ilyen "kapcsolatban", de félek, hogy vagy el sem fogunk jutni a találkozóig vagy ha mégis és ott kicsit jobban megismernek, többet semmilyen formában nem fognak velem kommunikálni. Mielőtt bárki megkövezne, hogy mit tettem ellene eddig, nos pszichiáterek/pszichológusok tömkelegén vagyok túl, voltam egy több hónapos bentfekvős terápián is, szedtem gyógyszert, sőt, költöztem is, hátha segít a környezetváltozás, de semmi nem változott. Nem tudom, már mit tegyek, teljesen kilátástalan az egész életem. A halál nekem megváltás lenne.
2023. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Skizofrénia nem alakulhat ki a borderline MIATT, mivel a skizofrénia egy betegség, amire genetikailag öröklött a hajlam, a tünetei gyógyszerekkel kezelhetők, a borderline pedig egy személyiségzavar, ami környezeti tényezők hatására alakul ki, nem biológiai alapon.

Tehát akiben nincs meg a hajlam a skizofréniára, annál nem fog kialakulni egy kezeletlen borderline miatt, ha pedig megvan és kialakul, akkor is inkább azt mondanám, hogy valószínű ugyanazok a traumák hozták elő nála a skizofréniás tüneteket, amik miatt a borderline is kialakult.

Viszont a #3-as nagyon jól leírta a kezeletlen borderline következményeit.

2023. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam a tömeggyilkosság valószínűsíthető hosszútávon ... kb pont ugyanannyira vagyok borderline, mint szociopata, és nárcisztikus.


Kneszl Beáta is elismerte, hogy bármire képes lehetek.

2023. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!