Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit változtassak? Mi legyen a...

Mit változtassak? Mi legyen a következő lépés?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes vagyok egy ideje már minden miatt is. Nem tudok időben lefeküdve elaludni, emiatt reggel felkelni időben, egyszerűen meg sem hallom az ébresztőt, ebből jön a késés, a szètcsúszott napok, idegeskedés, rossz közérzet stb. Elég folyadékot sem tudok inni, az étkezésem is elég rendszertelen.

Nem is értem mi van velem. Néha van, hogy éjszaka arra kelek (miután végre már elaludtam), hogy szörnyen dobog a szívem és félelem érzetem van. Nagyon sok ilyen pánikolós dolgom van. Félek, hogy összedől a ház, nem vicc. Éjszaka erősebben előjön a félelem. Félek a vihartól, attól hogy egy szerettem meghal, egyedül maradok stb. Sorolhatnám.

Rettentően kimerítő mindez, amik nyomasztanak és amiket sorra elkövetek hibákat. A munkahelyemen is már nagyon rossz szemmel nézik, ha kések. Félek, nehogy kirúgjanak emiatt. Akkor valóra válik még egy félelmem. Iszonyatosan rettegek a bizonytalanságtól, hogy én is utcára kerülök, mint a hajléktalanok, akiket látni, nem lesz pénzem. A pályámat se szeretem, de a pènz miatt muszáj csinálni. Nem merem meglépni, hogy valami olyanra váltok, amihez a szívem húz, mert az nem egy piacképes dolog.

Rettenetesen ki vagyok az élettől a mindennapoktól. Teljesen lehúz minden az életről egy pár hónapja már és fogalmam sincs mit tegyek.



dec. 1. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

"Elég folyadékot sem tudok inni"

Mert debil vagy? Milyen eszbeli kepesseg kell egy felnott embernek, hogy igyon? Meg ahhoz, hogy ne kessen el?

dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1. Nem vagyok kíváncsi erre a stílusra. A válaszod inkább tartsd meg magadnak.
dec. 1. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Egy pszichológust lehet felkeresnek! Vagy esetleg enyhe nyugtatót!
dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

"Rettenetesen ki vagyok az élettől a mindennapoktól. Teljesen lehúz minden az életről egy pár hónapja már és fogalmam sincs mit tegyek." - ülj le egy rákbeteg mellé, és ezt meséld el neki.


Menj el pszichológushoz, aki segít megoldani a szorongásaidat.

Kezdj el sportolni, hogy lefáraszd magad, és tudj aludni. Ha nem megy, akkor vannak erre gyógynövényes bogyók.

Készíts oda magad mellé melóban egy másfél literes ásványvizet, és határozd el, hogy megiszod.

Vezess naplót, amiben szembesíted magad a szorongásaiddal - és írd oda mindegyik mellé, hogy mi a b terv, ha az a terv nem jön össze.

Pl:


"félek, hogy ha elveszítem a munkám, utcára kerülök"

megoldás: "felhalmozok annyi spórolt pénzt, amennyit tudok, hogy legalább pár hétig meg tudjak élni, ha elveszteném az állásom"


Mindenre van megoldás, azt gondolom, de az önsajnáltatással nem mész messzire. Érthető és normális ez a sok szorongás, de hosszútávon nem lesz jó, meg kell oldanod, ha más nem, akkor pszichológussal.

dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy egy rákos betegnek sokkal rosszabbak a kilátásai, de ettől függetlenül ez nekem most nem segít. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, kár hasonlítgatni szerintem.

Járok pszichológushoz, de valahogy nem érzem a fejlődést. Akkor utána közvetlenül a beszélgetés után jó, de egyébként szarul vagyok.

dec. 1. 22:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Az okát kell keresni és azt megszüntetni. Minden egyéb csak tüneti kezelés. Tapasztalatbol mondom.
dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!