Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipomániás fázisban hogyan...

Hipomániás fázisban hogyan készüljek fel a depressziós időszakra?

Figyelt kérdés

3 hónapja felhangolt vagyok, keveset alszom, pörgök, stb. Most jó. Bár mindig ilyen lenne! De tudom, hogy nem lesz. Voltam már lent párszor, szörnyű volt. Az legutóbbinál hozta fel a pszichiáter a bipoláris zavart. Gyorsan ott is hagytam. Most nincs pszichiaterem, sem pszichológusom. És tartok tőle, hogy az ünnepek fokozzák majd a hipomániát, aztán év elején valamikor bezuhanok.

A "keress fel szakembert" tanacsokat most hagyjuk. Én most a hasonszőrűek stratégiáira volnék kíváncsi. Ha még a hipomániában megsejted, hogy nemsokára jó eséllyel jön egy depressziós periódus, hogyan készülnél fel rá, hogy minél kevesebb kárral, minél rövidebb idő alatt átvészeld? Házastársadat hogyan készítenéd fel?

Vagy valamilyen stratégiad van arra, hogy elkerüld a depressziós fázist gyógyszer nélkül? Köszi!


dec. 2. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Pedig keress szakembert, bevonhatod a házastársat is, így tudtok együtt készülni. A fogadd el és támogasd mindenek felett, az nem jó stratégia, ezt most meg mondom, mert kicsinálod.
dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, nem.


Tudom, hogy úgy tűnik most minden jó, de hidd el, hogyha jön a depressziós időszak marhára jól tud jönni a pszichiáter, aki terápiát is tart-amelyik meg sem hallgat csak gyógyszert ír fel az nem ér semmit-


Mi úgy csináljuk a dokimmal, hogy amíg hipomán vagyok ritkábban megyek egy gyors kontrollra, amikor meg jön a depresszió gyakrabban, többet.


Másrész pedig bipolaritásra kell a gyógyszer, vagy ha nem is folyamatosan, de a depressziós időszakban elétet tud menteni, ha mondjuk van egy szükség esetén alkalmazható gyógyszered.


Felkészülni sajnos nem tudsz rá, sz4r helyzet, mert elfelejted addigra, hogy milyen rossz is volt az az időszak.

Viszont ez egy jó dolog a bipolaritásban, hogy itt tudod, hogy van fény az alagút végén és csak át kell vészelned anélkül, hogy kinyírnád magad.

Én mindig ezzel nyugtatom magam, hogy majd elmúlik, majd erre próbálj koncentrálni.


Bónusz tipp:

Ha nagyon rosszul vagy próbálj meg úgy levegőt venni, hogy 3 kicsi be es egy kifúvás, nekem ez nagyon, de nagyon bejött


Még annyit, hogy én 12 fajta gyógyszert próbáltam amire találtunk olyat amire jól reagáltam, de lehet csak nekem van elcseszett szervezetem, hogy a legtöbb gyógyszer nem vált be.

dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!