Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom szerintem depressziós....

A párom szerintem depressziós. Mit tudok segíteni?

Figyelt kérdés
A párommal minden rendben volt, a kapcsolatunk nagyon jol mukodott nem volt semmi kivetnivalo, van egy jo munkahelye ahol felbruartol eloleptetnek, ezert latastol vakulasig dolgozik es sosem mond nemet a fonokenek, utaznia is kell, 1 honapja egyetlen napot sem hagyott ki, azota allandoan valami betegseg is gyotri raadasul, vagy megfazas vagy fulgyulladas stb. Na es szepen lassan azt vettem eszre, hogy elkezdte elvesziteni az erdeklodeset minden irant, csak haza jon megvacsorazik es mar csukodik a szeme. Teljesen ertheto, hogy probalkozik es tudom hogy a kozos jovonket probalja epiteni, de olyan aron hogy o belebetegszik, nekem nem kell a penz.. Tobbszor probaltam beszelni vele, most volt a napokban egy kisebb attores, amikor is azt mondta hogy konkretan uresseget erez, semmi nem kelti fel az erdeklodeset. Tudja hogy szeret es o is kozos jovot szeretne, de hogy jelenleg nem tud erzeseket produkalni. Irtam egy ilyen fuzetet amiben leirtam, miert vagyok minden nap halas, hogy o van nekem, veletlen elolhagytam es elolvasta, azt mondta annyira faj neki, hogy en igy szenvedek mellette. En tenyleg mindenben tamogatom,ebben is, de ha ez igy megy akkor nem jo. Hogy segithetnek? Mintha nem is ismernek, segiteni akarok de engem is felorol.. Azt mondtam neki kerjunk segitseget,azt mondta o dehogy depresszios majd elmulik. Azon gondolkozok, hogy beszeljek-e a csaladjaval, vagy az hatba tamadas lenne? Nem tudom mar tenyleg mkt tehetnek

nov. 24. 06:06
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Terapeutával beszélj. Te egyedül. Hogy hogyan érdemes kezelni. Asszertív kommunikációs tréning is jó. És ne kérdezgesd.
nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy az egyes mondja. A családjával semmiképp sem beszélj!!!

Keress egy szakembert akitől te kérsz tanácsot, hogy hogyan segíthetsz neki. Őt meg ne piszkáld ezzel mert csak eltávolítod magadtól. Aki még nem tart ott, hogy felismerje magában a problémáit kívülről hiába mondják neki, hárítani fog.

nov. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, felkeresek valakit!
nov. 24. 07:35
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Sürgősen hívj egy mentőt és egy magyar szakos tanàrt!
nov. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy pajzsmirigy-alulműködése van, az jár ilyen depressziós tünetekkel, ezt egy vérvételből meg tudják állapítani.
nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A háta mögött beszélni a családjával elég otromba dolog lenne, a nyaggatás pedig fáraszt egy depressziós embert. Menj be egy bioboltba, vegyél D vitamint, magnéziumot, halolajat (ne kapszulásat), egy jóféle B komplexet. Now St John's wort vagy patikában kapható Remotiv Extra szintén jót tehet (orbáncfű-kivonat)

Ha depressziós, akkor az agya biokémiája borult meg, azzal kell első körben foglalkozni, aztán, ha jobban van, át lehet beszélni szakemberrel, miért is fontosabb egy előléptetés annál, hogy igazán éljen. Jobbulást neki.

nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
A férfi külön világ, kérdező. Neki sárkány kell, neki kardfogú tigris kell, otthonát fenyegető ellenséges had kell, árvíz, vagy tűzvész kell. Mindegy, csak érezhesse,hogy legény a gáton. A múltban mindezt megkapta, a világ egy epikus hely volt számára. Mára azonban mindez megszűnt. A sárkányok domesztikálódtak, a kardfogú tigris kihalt, évtizedek óta béke van, a folyókat szabályozták, a tűz ellen hivatásos tűzoltók veszik fel a harcot. Az, hogy elmosogathat asszonykája helyett, a tudat alatt ágaskodó becsvágyát nem elégíti ki. A pénz világa maradt az egyetlen, ahol önmagát nem kímélve erőn felül teljesíthet, ahol esténként az "ez jó mulatság, férfimunka volt" hullafáradt, de elégedett boldogságával dőlhet le.
nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!