Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Próbáltad már abbahagyni az...

Próbáltad már abbahagyni az ivást?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy ki, hogyan élte meg, akár sikersztori, akár bukás lett a vége.

Köszi



dec. 4. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én meg soha nem hallottam olyan emberről az ismeretségi körömben, akinek sikerült volna. Apám is ivott.. Mondjuk ők általában nem ismerik fel, hogy baj van, tagadjak. "Én, egyáltalan nem iszom, miről beszéltek?"


Márpedig amíg nem ismeri el, addig megoldás sincsen.


De aki már felismeri, és gondolkodik a megoldáson, szerintem azoknak sikersztori a vége.

dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Volt, hogy évekig nem ittam, előtte pedig igen komolyan rákaptam.

Kiírtak egy gyógyszert, amire nem lehet inni, sportba fojtottam az ihatnékom, elkezdtem komolyan az egészséges életmódot. Életem legharmonikusabb és produktívabb időszaka volt, mindig kitűztem újabb és újabb célokat, amiket teljesítsek (diplomaszerzés, Balaton kör biciklivel, stb). Nagyon motivált voltam és sikerrel teljesítettem az akadályokat. Akkor egy részeg ember látványa undort váltott ki, koncerteken is csak üdítőt ittam.

Ez egész addig működött, míg egyszerre be nem ütött egy degeneratív betegség, haláleset, válás, költözés, pereskedesek...ez nagyon friss.

Most újra iszom, anélkül mintha létezni sem tudnék. Megint lesüllyedtem egy önsorsrontó alkesz patkány szintjére, ráadásul botrányos vagyok részegen, másnap nem emlékszem. Detoxiban ébredések lekötözve, hányok magamtól, mégis csinálom. Azt hiszem, ez nem egy sikersztori.

dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem soha sem volt alkohol problémám, de egyetemista koromban előfordult, hogy megszaladt velem a ló, és mitudomén két hétig minden nap ittam. Mivel a cigire nagyon ráfüggtem már akkor is, és nem bírok lejönni róla, illetve feltételeztem hogy minden alkoholizmus itt kezdődik, ezért tartottam hosszabb szüneteket. Két hét mindennapi ivás után például már éreztem, hogy délután csak úgy meg akarok inni egy-két sört, és ez nagyon megijesztett. Általában ilyenkor legalább 2 hétig nem ittam egyáltalán semmit, és utána csak egy-egy bulit engedtem meg magamnak hetente. Szerintem így jól jártam el, mert van egy-egy ismerősöm abból az időből, akiről tudom hogy manapság is megissza a napi adagot, mert megszokta. De ilyen durva alkesz sztorik az én családomban nem voltak. A feleségemében igen. Én még nem hallottam olyan, hogy valaki alkoholista, és le is tette. Elképesztő. Nekem valamiért az az elképzelésem, hogy a cigiről nehezebb lejönni, mint a piáról, és cigiről leszokott embereket ismerek, de valszeg tévedek.
dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

3

" Én még nem hallottam olyan, hogy valaki alkoholista, és le is tette."


28 ev utan tettem le. Ennek mar 14 eve...

dec. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es, Gratulálok!

Kifejtenéd picit, hogyan élted meg? Hogyan sikerült?

dec. 5. 09:26
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

3-as vagyok:

Kedves 4-es: gratulálok, jó látni hogy vannak olyanok akiknek sikerült. Kitartást a továbbiakban is!

dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Kaptam gyogyszert a megvonasi tunetek enyhitesere . Tobbi mar fejben dolt el. Az utolso kb. 10 evben tobbszor is abba akartam hagyni az ivast, de olyan erosek voltak az elvonasi tunetek, hogy inkabb raittam es egybol jobban lettem. Haziorvostol kaptam tobbszor gyogyszert, de az adagolas nem volt megfelelo (2-3x 1/2-1 tabletta naponta)ugyanugy megmaradtak az elvonasi tunetek. Kesobb pszichiaterhez fordultam, ugyanazt a gyogyszert kaptam, csak 2-3 napon keresztul (napkozben) 2 orankent 1-et kellett bevennem. Ettol teljesen jol lettem, elmultak az elvonasi tunetek. A tobbi mar akarat kerdese volt. Jartam AA -ba, de inkabb csak kivancsisagbol. Nekem nem az segitett a " gyogyulashoz" Siman elviselem az ital szagat, korulottem ihatnak, nem zavar...

dec. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo es 3-as!

Koszonom!

dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!