Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos hipochondriában szenved...

Súlyos hipochondriában szenvedek, hova tudok segítségért fordulni?

Figyelt kérdés

25/F vagyok, körülbelül 2 éve járom az egészségügy területeit (szinte már minden nagyobb helyen megfordultam), a testem szinte összes pontját érte már valamilyen vizsgálat ez idő alatt, rengeteg betegségről tudok sok mindent, melyek közül ezidáig még egyet sem diagnosztizáltak nálam.

Felismertem és elfogadom, hogy ez egy pszichés betegség, de mégsem tudok ellene tenni semmit, pedig nagyon sokat olvastam már azután, hogy miképpen lehet a hipochondriát kezelni, megszüntetni.

Mégsem tudok tenni ellene semmit, ha egy újabb tünet jelentkezik, nem tudom magamnak megmagyarázni, hogy már megint csak "beképzelem" és semmi bajom, egyszerűen nem hat a józan eszem.

Nem alkoholizálom, mindenféle tudatmódosító szert elutasítok, így a pszichiáter által rám kényszeríteni kívánt gyógyszereket is. Pszichológus nem tudott segíteni igaz ez eddig csak egynél voltam.


Úgy érzem már nem bírom ezt sokáig (az öngyilkosság gondolatától nagyon messze vagyok, inkább úgy értem, hogy attól tartok hogy ez a folyamatos stressz fog kiváltani valami komolyabb problémát, pl. valami szívbajt) Ja igen szívnagyobbodásom van, de az orvos azt mondta, hogy mivel más minden rendben van, nem kell ezzel foglalkoznom.


Ez elég sok probléma, ha egyáltalán valaki végigolvassa, az lenne a kérésem, hogy ajánljon, ajánljatok valami megoldást, esetleg ha valaki szenvedett hasonlóktól és meggyógyult az érdekelne.


Előre is köszönök minden értelmes hozzászólást (A "kösd fel magadat" típusú kommenteket megértem, bár nem tudom értékelni, mivel fentebb írtam, hogy ez nem fog megtörténni).



2014. dec. 10. 05:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, ha már mindenféle szakrendelésen megfordultál, akkor a pszichiátriát hogyan hagyhattad ki? :) Te kis huncut :)
2014. dec. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Szóval mindent mást csináltál a valódi gyógyulás helyett...


Csakis pszichiáter tudja gyógyítani a hipochondriát és az alatta meghúzódó valós pszichés okokat is.

2014. dec. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
9%
Csak a pszichiáter segíthet. És a gyógyszerek. Ezek nem olyan dolgok amik maguktól elmúlnak, ezt csak azok mondják akik nem járták még meg a poklot különböző pszichés betegségek (depresszió, pánik, szorongás stb.) miatt vagy mert nem volt náluk súlyos vagy mert nem volt ilyen bajuk. Sajnos ha az ember nem akar szenvedni előbb utóbb el kell fogadnia a segítséget. Még ezen az áron is. Hidd el tapasztaltam.
2014. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!