Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez OCD szerintetek?

Ez OCD szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem szabad a neten diagnosztizálni magadat és gondoltam már, hogy el kéne menni ezzel valahová. Viszont érdekel hogy mit gondoltok.


Szóval én világéletemben teltebb, ducibb voltam, viszont 2 éve sikerült lefogynom 15 kiló körül. Nagyon nem akarok visszahízni, ezért minden nap mérlegre állok, de ha nem mutat semmi plusz súlyt akkor is azt gondolom, hogy mi van ha rossz a mérleg, stb... Ezért elkezdem így kvázi csípkedni magam, olyan helyeken ahonnan fogytam a legtöbbet (toka, csípőn az úszógumit, a hasam), hogy nem ment-e rá fel valami zsír. Ezt akkor is csinálom, ha pl. a miénk után valaki más mérlegével is lemérem magam és az is ugyanannyit mutat. Konkrétan ott tartok, hogy egyfolytában azon kapom magam, hogy így "ellenőrzöm" magamat. Van, hogy annyiszor csinálom egy nap, hogy bevörösödik a nyakam/tokám tőle.


Ez OCD lehet? Vagy ha nem akkor mi, vagy hogy kezeljem, mert nagyon kezdem magam idegesíteni vele.


dec. 6. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ellenállhatatlan kényszert érzel, hogy csináld, akkor igen.
dec. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem mondom ellenállhatatlannak, ha tudatosan ellenállok akkor nem csinálom, de nehéz türtőztetni magam
dec. 6. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Testképzavar inkább.
dec. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!