Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlanátok légyszíves olyan...

Ajánlanátok légyszíves olyan pszichológust, aki szakértője a toxikus, nárcisztikus párkapcsolatból való kilépésnek, a traumás kötődés feloldásának?

Figyelt kérdés

Jelenleg is járok pszichológushoz, de úgy érzem ő nem igazán szakértője a témának, így váltani szeretnék. Esetleg ha volt valakinek hasonló problémája, amiben sikeresen segìtett egy szakértő, nagyon szívesen fogadnék ajánlásokat.

Elsősorban olyasvalakit, aki online is vállal konzultációkat hogy a távolság ne legyen probléma.

(Amúgy ha valaki hasonló helyzetben van/volt, mint amit a kérdésben megfogalmaztam, és szeretne beszélgetni róla, nyugodtan rám írhat privátban, mert szerintem az is sokat segíthet, ha a hasonló cipőben lévők megosztják a tapasztalataikat :) )



dec. 6. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Jelenleg vagyok ebben helyzetben, nárcisztikus férfi traktált hazugságokkal es manipulált 3 évet. Nehezebb volt lezárni, mint a 15 éves házasságom.

Nem engedett szakítani, fenyegetett, zsarolt. Elsö ket évben erösen fuggtem is töle, szexualisan.

Élet halál harc!

Éreztem végén h megbolondulok, diliházban végzem! Vagy meghalok....

Vegen sikerult lezárjam 4 hónapja. Mivel elszólt valamit es ezert sikerult érzelmileg lezárjam kapcsolatot, már hazugságok nem hatottak.

Ezt szakember nelkul valóban nem lehet, ehhez kevés vagy

Persze hiaba van uj kapcsolata, onnan is hív, zsarol, es találkozni akar de nekem mar valóban nem kell, sikerult leváljak, mert vége felé már szexet se kivántam vele és ez is segített levalni

dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Benne vagyok egy olyan Facebook csoportban, amelyet szívesen ajánlanék. Ezt a csoportot egy coach vezeti, aki ebben a témában foglalkozik emberekkel, online is, egy ismerősömnek is segített.

Személyes tapasztalatai is vannak, ő maga is egy mérgező kapcsolatban élt, szerintem elég hiteles, amit csinál.

Ha gondolod, privátban megírom a csoportot meg a hölgy nevét.

dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Coach?

Na én ezzel vigyáznék.

Ugyanis a kötődési minták feloldása külön pszichológiai módszertan.

A coach jelenbéli elakadásokkal foglalkozik, kommunikáció, döntésképtelenség, stb.

A traumás kötödés egy nárcisztikus személyhez már gyerekkortól kialakul, gyerekkoráig leásni pedig coach nem tud, csak pszichoterapeuta.

dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem emberfüggő, hogy melyik mit tud, mennyire tud bizalmi kapcsolatot kialakítani, mennyire kompatibilis a pácienssel.

Én ismerek olyan pszichológust, aki azt mondta egy ismerősömnek, hogy semmi baja, majd az illető öngyilkosságot kísérelt meg...

dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Ide pszichológus es ördögűző kell, mert ezek az emberek diabolikusak. Ártani akarnak es ebben leli örömét. Sok ideig ki se derül a ganésága. Es meg ok nelkul gyűlöl is es tönkre akar tenni. Ha tart vele 5-10-20 évet a kapcsolat, nem azt jelenti hogy működik a kapcsolat, hanem hogy működik a hazudozás, a manipuláció, átverési show
dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
alias Kepi
jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!