Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apám nyakra főre eszi a...

Apám nyakra főre eszi a 2mg-os Rivotrilt. Nem akarok beleszólni,mert az ő élete, de lehet ennek jó vége?

Figyelt kérdés
Már kb 6-7 éve írja fel neki szorgalmasan a háziorvos. Apám, meg pánikbeteg, szóval ha kicsit is rosszul van, van hogy 4-5 szemet is bevesz belőle, aztán meg átalussza a napot. Csak akkor szedi, mikor ő úgy gondolja, pedig elvileg meg van, hogy milyen dózisban kellene neki minden nap szednie. Aztán van, hogy autóba ülés előtt is vesz be, mert hogy "felidegesíti a többi sofőr"... Nem tudom mi a jó megoldás erre, de félek, hogy egyszer vagy túl sokat vesz be, vagy valami baj éri a munkahelyen, vagy vezetés közben.
dec. 9. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a 2mg-osból vesz be 4-5 szemet (8-10mg)vagy összesen vesz be 2mg-ot?
dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 2mg-osbol veszi be a 4-5 szemet. Olyankor vagy marha sokat beszél, vagy bealszik. És ez megy gyakorlatilag már több éve.
dec. 9. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ha majd egyszer mégsem írja fel a orvos és elfogy, a mentő fogja elvinni megvonásos rosszulléttel. Nem túl jó móka. :(
dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fel fogja írni, mert a család barátja, szóval ez a veszély nem fenyeget. Bár nyilván jobb lenne ha nem írná fel vagy segítene leszokni apámnak.
dec. 9. 22:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű nagy adag! És ahogy írod sokat nem használ. Pláne hogy össze vissza veszi be. Ennek nem lesz jó vége. 3 hónapig szedtem 0,5 mg-t, alig tudtam letenni, az elvonási tünetek nagyon nehezek.
dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is szedtem 0.5mg-ot, de nem voltak elvonási tüneteim hála istennek. Igazából nem tudom, hogy ezt a függőséget apám akarata nélkül hogy lehetne megszüntetni. Kb.sehogy.
dec. 10. 19:45
 7/7 kovacs magdolna2 ***** válasza:

Jo hogy felirja, hisz jutalékot kap utána meg utazást. Minden méreg amit a patikában veszel.

Az orvosnak nem érdeke az egészséges ember.

jan. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!