Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor ismerted be magadnak,...

Mikor ismerted be magadnak, hogy alkoholista vagy?

Figyelt kérdés
Milyen esemény, vagy állapot vezetett oda, hogy bevalld magadnak?

dec. 11. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A pénztárca vékonysága illetve vastagsága, a munkaképességem, a munkavégzésem, a munkám, az idő múlása, a szerelmi kapcsolatok, a pihenés, az erőnlét és a környezet. 27f
dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt semmi konkrét esemény, nem volt egy konkrét pillanat sem, amikor ezt beismertem magamnak, inkább egy (nem tudatos) folyamat volt. Jártam egyébként pszichiáterhez, pszichológushoz is akkoriban és addigra már ők is elmondták nekem, hogy nekem gondom van az alkohollal, meg szó szerint ezt is, hogy alkoholista vagyok, de nem vettem komolyan egyáltalán. Csak persze bogarat ültettek a fülembe. És egy idő után fokozatosan nekem is feltűnt, hogy tényleg nem bírok ki egy napot se nélküle, és semmi más nem is okoz már örömet az életben, csak a piálás. Meg hogy nem elég már 1-2 sör sem, hanem 5-6 kell...

Nagyon sok leszokási kísérlet után jelenleg 4 hónapja tiszta vagyok.🤩🥳 Segítséggel nem is ment, csak magamtól, valahogy túlságosan szeretek a magam ura lenni.

dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még eddig nem.

Esténként megiszok meló után 3-4 sört.

De van amikor pár napig egy üveggel sem.

Nem tudom annak számítok-e?

dec. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy folyamat lehet (más mentális problémával kapcsolatban tudom). Először csak belül elkezded érezeni, hogy ez lehet, hogy nincsen rendben. Aztán eljutsz arra, hogy be tudod ismerni magadnak, hogy nincs rendben. Egy darabig szégyelled. Aztán még mindig szégyelled, de a szűk környezeteddel meg akarod osztani, hogy ez a problémád, mert ez is a gyógyulás része. Aztán jó esetben egyre aktívabban teszel ellene és egyre több embert avatsz be. Mert ez mind motivál és segít feldolgozni.


3.: szerintem a határon vagy. Vagy most vagy az elején, a "lehet, hogy ez így nem stimmel" szakaszban

dec. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kilátástalanság.
dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Mielőtt drogfüggő lettem.
dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Egyszer egy komolyabb tárgyalásra készültem a vezérrel. Hogy nagyon észnél tudjak lenni, előző este nem merte inni. No, azon az éjszakán minden bajom volt. Másnaptól egy kortyot se ittam. Májusban lesz 32 éve.
jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!