Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 évvel ezelőtt öngyilkos...

1 évvel ezelőtt öngyilkos lett a legjobb barátom. Bűntudatom van, keressek fel egy pszichológust?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon jó barátom, akire testvérként tekintettem.

Sajnos depresszióban szenvedett, de támogattam mindvégig lelkileg. Kiskorában az édesanyja meghalt, az apukája ebbe belerokkant, iszákos lett, emiatt többször megverte a barátomat.

Sokszor nem tudta kezelni az indulatait, ilyenkor volt olyan, elkezdett velem üvöltözni. de aztán sírva bocsánatot kért. Végén, amikor megint üvöltözött, mert rossz napja volt,és nem akartam tovább, így megszakítottam vele a kapcsolatot. Egy hétre rá öngyilkos lett. Borzalmas érzés volt, és ezt is könnyekkel írom le, amikor felhívod, és sípol a vonal, aztán felnézel a nővére Facebookjára és látod a sok részvétnyílvánítos posztot.

Utólag tudom mi lett volna a helyes, egy pszichológus neki, hiszen javítható lett volna az állapota, hiszen rengeteget kirándultunk, akkor nagyon boldog volt, valamint egy nagyon kedves szerethető felnőtt férfi volt, még akkor is, ha nem hitte ezt el magáról.

Egy év után is, rengeteget töröm a fejemet azon, hogy visszamennék az időbe, hetente 3x kimegyek a sírjához. Sajnos elkéstem.. Egésznap ezen gondolkodom, főleg decemberben, hiszen december 7-én blokkoltam le, december 12-én lett öngyilkos, én meg december 14-én kerestem telefonon.

A feleségem szerint keressek fel egy pszichológust, és ne szégyeljem az egészet. Én eléggé szégyellem viszont.



dec. 14. 00:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Utólag igazából az gondolkodtat el, hogyha blokkolás helyett elvittem volna pszichológushoz, hiszen mindig hallgatott rám, ugyanis csak én voltam neki, akkor mennyivel boldogabb lennék én is, és ő is"


Igen. Annyit tudsz tenni hogy ezt mindenhová leírod, és arra biztatsz mindenkit hogy inkább próbálják meg ezt a megoldást. Magadat már ne hibáztasd, hiszen neked is rossz ez az egész, mert boldogabb lennél ha nem így történt volna. De másoknak próbáld elmondani ami szerinted a jó megoldás, hogy tanuljanak belőle néhányan, mert elég sok a gonosz ember aki ilyenkor még direkt le is húzza őket. Te jó ember vagy, csak rövid időre blokkoltad. Sajnálom hogy ez történt, te nem okoztad az ő problémáit, csak akkor még nem tudtad hogy kellett volna segíteni. Most esetleg másokon segíthetsz a történettel.

jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!