Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnátok túltenni...

Hogyan tudnátok túltenni magatokat azon, ha a volt párotok öngyilkosságot követne el azért, mert nem tudta feldolgozni a szakítást?

Figyelt kérdés
Adott egy szituáció: A és B együtt voltak 5 évig, viszont a képbe került C, aki miatt A elhagyta B-t. B emiatt öngyilkosságot követett el. Hogyan tudnátok ezen túllépni? Egyáltalán megrendítene titeket? Vagy egész életeteken át kísérne?

nov. 25. 01:28
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

B ne fontolgassa az öngyilkosságot, hanem keressen egy szakembert, és másszon ki a gödörből.

Mert ha megtenné, akkor attól A csak igazolva látná, hogy helyes volt egy ilyen mélyen instabil ember mellől eljönnie.

nov. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem én buzdítottam erre, szóval nagyon nem foglalkoznék vele. Ő döntése volt.
nov. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Sztem normális embert tuti mélyen érint, ha az exével bármi történik. Azért adott valaki, aki egyszer a szerelmed volt, úgy néztél rá, mint életed párjára. Ezt nem lehet (és nem is kell) csak úgy kitörölni. Ha ez egy öngyilkosság, az sztem különösen megterhelő lehet. Mondom, ez normális embereknél.
nov. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire együttérzőek a mai emberek, csak legyintenének egyet s mennek tovább.


Persze, hogy megviselne.


Bár mondjuk, aki másért kidobja a párját, megkérdőjelezhető, hogy mennyire fontos neki az a személy.

nov. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem személyes élmény?
nov. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Megviselne, de semennyire nem érezném magam felelősnek és kifejezetten ellenzem az efféle "megoldásokat".
nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Velem megtörtént 19 éves koromban, hogy aznap a 24 éves srác felakasztotta magát.


Pár hónapos kapcsolat ilyet nem vált ki. Főleg, ha normálisan van lezárva. A mi esetünkben így történt. Szar dolog utolsó cseppnek lenni a pohárban, de azt a poharat nem én töltöttem meg.

nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb B forogna a sírjában,"A" olyan sok helyen lobbizna a "A emléke érdekében". Mindenhol elmondaná hogy pszichiátriai eset volt, magát állítaná be áldozatként, B már úgyse tud védekezni.
nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
elírtam, B emléke akart lenni
nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!