Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Társfüggőség és Rossz kapcsola...

Társfüggőség és Rossz kapcsolatok vonzása,anyáskodás.Mi lehet mögötte,és miért nem vagyok boldog egyedül?többi lent,picit hosszabban

Figyelt kérdés

Lényeg a lényeg,hogy gyerekkorom óta érzem magam elhanyagolja.Szuleim elváltak,édesanyám nevelt fel az idősebb testvéreimmel nagyon rossz körülmények között.Később ő megházasodott bár nem a legjobb emberrel.Egy alkoholista nevelt fel.Nagyon rossz volt vele és bátyámmal is a kapcsolatom aki egyébként sokszor vert.(ezeket csak az előzmények miatt írom)

Tehát felcseperedtem.Egy vidám lány lettem attolfuggetlenül aki kitartott mindig.

Egyedül dolgoztam fel mindig ha valami baj ért,senki nem segített és csak magamra számíthattam.Nagyon sok rossz dolog történt ami miatt igazi kapcsolatokat(sem baráti sem pedig szerelmi)nem tudtam kialakítani.Mindif a rossz embereket vonzottam be.Azokat,akik érzelmileg lehúztak.Volt itt mindenféle,de volt olyan is,aki bár saját magának ártott(drog és a többi)és úgy éreztem hogy én kell legyek a megmentője,holott még nem is ismerem a személyt.Vonzom a bajt,a veszélyt és őszintén élvezem,ami baj,szerintem.

Tetszik,hogy van kit megmenteni,kit istápolni, még ha ez a személy engem nem is tölt,mert be tudom annak hogy beteg.

Két éve panikbeteg vagyok,és nagyon gyakran van az,hogy befordulok,és az segít hogy a jelenbe maradjak,ha folyamatosan vagyok valakivel,aki férfi nemű leginkább.Akibe érezhetem hogy bele szeretek,holott törődésre vágyok es azt akarom hogy engem szeressenek,de én nem tudok igazán senkit.Fáj hogy sokszor kinyitottam a szívem,és megbántottak.Érzékeny vagyok,és ha valaki van a képben csak ő van,aztán ha látom hogy nem visz előre és kilépek a szituációból összetörök.

Kell valaki.Valaki,aki problémás aki kihívás.De egyáltalán miért kell nekem állandóan bárki?eszeveszett keresem a szerelmet 23 évesen,barátaim nincsenek,nem számíthatok senkire

Nem tudom mit tehetnék

Ha egyedül vagyok összetörök,ha ismerkedni kezdek akkor elkezdek örülni végre hogy ez az sikerült,és túl nagy reményt fűzök a másikhoz,túl sokat adok magamból(lelkileg)és legtöbbször nem is foglalkoznak vele,én hiaba hallgatok meg bárkit.

Mi a baj velem,és hogyan lehetnék boldog egyedül is,és miért mindif a rossz,és a megmenthetetlen embereket vonzom,akiknek segítségre van szüksége?

Sajnálom,ha zavaros lett..


dec. 15. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég sok a közös vonásunk.


Én is problémás családból származom és sose számíthattam senkire sem úgy igazán, ennek ellenére mindig igyekeztem pozitív maradni.. általában a rossz dolgokat kiparodizalom, így változtatom a rosszt jóvá. :)


Ugyszint problémás emberekkel vettem körül magamat a múltban és mindig próbáltam őket megmenteni, de én sose kértem segítséget másoktól, mindig az járt a fejemben, hogy így segítségkérés nélkül még erősebb leszek, mint a többség.

Az elmúlt években bezártam a szívemet egyrészt egy rossz negatív párkapcsolat miatt és biztos voltam benne, hogy egyedül boldog lehetek, ezért elutasító voltam a hozzám közeledni akaró lányokkal.. de rájöttem, hogy nem, egyedül nem lehet igazán boldog az ember.


Van sok sok tervem, amit szeretnék megvalósítani, de egyszerűen így hogy egyedül vagyok nincs kedvem belevágni a megvalositasukba.. csak önmagamert nem megy.. azt érzem, hogyha lenne valakim, akivel kölcsönösen szeretjük egymást akkor teljesen máshogy látnám a világot, motivált lennék a céljaim megvalósításában, mert tudnám hogy azzal a számomra kedves személynek is jót tehetek.


Az utóbbi időben próbálok nyitott szemmel járni, de nem igazán van olyan lány a környezetemben, akiben latnek is valamit.. azt vettem észre, hogy engem azok a lányok vonzanak, akik hasonló életúttal rendelkeznek, mint én (így megvan a közös hullámhossz) és azok, akiket ugyerzem hogy megke menteni a rossztól.


Ha gondolod beszélgethetünk, talán pozitívan hatnánk egymásra.


29ffi

dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem ez az odaadósság az egyik legbecsesebb női tulajdonság. Ha a férfi támogatva van és azon sem kell aggódnia, hogy másokkal kóborol a barátnője, úgy könnyebben tud koncentrálni a karrierjére.

Lehet, hogy "rossz helyen" ismerkedsz és ezért azok a problémások találnak be, akik problémáira nem te vagy a megoldás.

Nem kell pszichológiai problémát vizionálni, még ha indokolná is a múltad. Vannak elég sok a kötődő és kevésbé kötődő emberekből is, a leggyorsabban pedig úgy találhatod meg az igazit, ha nem adod fel az eddigi személyiséged a megbántástól való félelem miatt.

dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!