Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok vagy...

Hipochonder vagyok vagy tényleg baj van?

Figyelt kérdés
Sziasztok hat az egész meg szeptemberben kezdődött láttam valami pirosat a szekletemben es eléggé be paráztam hogy mitől lehet piros valami vagy “ver” a székletben utánna olvastam es egyből rákra gondoltam minden nap egyre jobban pánikoltam csinaltattam székletvizsgálatot minden negatív volt de tovább pánikoltam novemberben csináltam székletvér vizsgálatot ami negatív lett de sajnos ezután se voltam nyugodt mert annyira paráztam hogy ha mar rá néztem a wc papirra vagy barmi egyből paráztam mivan ha baj van es emiatt mar ott tartottam hogy mar 5 szekletvéteszt volt csinálva mind negatív lett,egy ápoló nő azt mondta hogy túlpárazom ezt az egészet es nem szabadna ilyen fiatalon ilyennel foglalkozni meg attól is félek mivan ha egy vagy két nappal később csináltam volna a tesztet és lehet akkor pozitív szerintetek ez mar hipochonderség erősen vagy tényleg baj lehet?normalis valaszokat ha lehet,17 eves vagyok

dec. 17. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Igen, hipochonder és mentálisan sérült vagy, de legalább nem rákos... még (majd a sok stressztől és pániktól idővel kialakul)
dec. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csabi34 ***** válasza:
63%

Először is fontos elismerni, hogy az ilyen típusú aggodalmak, különösen az egészséggel kapcsolatosak, nagyon nyomasztóak és zavaróak lehetnek. Az, hogy aggódsz a székletedben látott változások miatt, teljesen érthető, és jó, hogy orvoshoz fordultál, hogy kivizsgáltassad magad.


Az általad leírt helyzetben, ha több székletvizsgálat és székletvér teszt is negatív eredményt mutatott, valószínűleg nincs komoly egészségügyi probléma a háttérben. Az egészségügyi szakemberek általában tapasztalataik és a rendelkezésre álló tesztek eredményei alapján tudják megítélni, hogy szükség van-e további vizsgálatokra.


A hipochondria, vagy más néven egészségügyi szorongás, az az állapot, amikor valaki túlzottan aggódik az egészségével kapcsolatban, gyakran komoly betegségek, mint például a rák, miatt – még akkor is, ha nincs objektív bizonyíték arra, hogy bármilyen súlyos egészségügyi problémája lenne. A hipochondria jellemzője, hogy a szorongás és az aggodalom fennmarad akkor is, ha negatív a kivizsgálás eredménye, és az orvosok megnyugtatják a pácienst.


Az egészségügyi szorongás kezelhető, és ha továbbra is intenzív aggodalmat érzel az egészségeddel kapcsolatban, érdemes szakemberhez fordulni. Egy pszichológus vagy pszichiáter segíthet megérteni és kezelni a szorongásodat, és tanácsokat adhat arra vonatkozóan, hogyan kezelheted a szorongást okozó gondolatokat.


Fontos, hogy tartsd szem előtt:


Kommunikáció: Maradj kapcsolatban az orvosoddal, és kövesd az általa javasolt vizsgálati és kezelési útvonalat.


Tudatosság: Tudd, hogy a szorongás önmagában képes fizikai tüneteket előidézni vagy felnagyítani.


Pszichológiai támogatás: Ha úgy érzed, hogy a szorongásod az életed más területeire is hatással van, pszichológiai segítség kérésével csökkentheted a negatív hatásokat.


Információforrások: Kerüld az öndiagnózist és a túlzott információkeresést az interneten, mivel ez gyakran csak tovább növeli a szorongást.


17 éves korodban az egészségeddel kapcsolatos aggodalmak természetesek lehetnek, de fontos, hogy ne hagyd, hogy ezek az aggodalmak uralják az életedet. Az egészségügyi szorongás kezelhető, és szakember segíthet a helyes irányba terelni a gondolataidat és érzéseidet.

dec. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Huh hát ha fiú vagy, akkor nyilván nem aktuális, de ha lány, akkor sose legyél terhes. Én kismamaként írom, hogy kb minden nap másmilyen a székletem. Aztán az elején én is olvastam, hogy ha világos mit jelent, ha ilyen az állaga, az mire után, ha túl sötét, akkor tuti vér van benne, de a lényeg, hogy kb mindegyiknél ott volt a rák vagy valami súlyos probléma megnevezése okként, aztán persze másnapra már tök más lett a cucc színe, állaga. Szóval ha ennyire paràzol lehet egy jó pszichiáterrel kellene konzultàlni, mert így nem lehet leélni az életet, főleg ha már ilyen fiatalon vannak problémáid .
dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!