Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az betegség jele, ha néha rám...

Az betegség jele, ha néha rám tör az öngyilkosság gondolata?

Figyelt kérdés
Vagy ezen mindenki átesik?

dec. 20. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nagyon sok embernek van öngyilkossági gondolata, attól függ, hogy milyen gyakran van és hogy meg is tervezed e, vagy csak gondolsz rá. Azért én felkeresnék egy pszichológust, mert azért az nem természetes, ha valaki erre gondol.
dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Megvan tervezve, fejben.

De mindig elnyomom.

dec. 20. 20:32
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Keress szakembert.
dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor is ha tudom kontrollálni?
dec. 20. 21:12
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Akkor is.
dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel kelek és fekszek.Remélem hamarosan vége lesz a szenvedésnek.
dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mindenkinek vannak ilyen gondolatai élete során, de azért a megtervezettségig nem szokás eljutni.


Ahogy megítéled. Ha nem súlyos a helyzet, menj el egy pszichológushoz, ha vacakul vagy akkor pszichiáter...

dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pupusz ***** válasza:
Természetes, hogy az ember gondol ilyesmire időnként. Ha túl sokszor, az már probléma. Az embert ősidőktől fogva foglalkoztatja a halál gondolata. Amikor nehézségek érnek minket, könnyű úgy gondolnunk, hogy a halál megoldana mindent és megszabadulnánk a problémáinktól. Vagy feleslegesnek, esetleg károsnak gondoljuk magunkat, vagy elviselhetetlennek tűnő fájdalmaink vannak. Ezen az állapoton a hit tud segíteni és ha segítünk más embereken. Ha ugyanis más embereken segítünk, akkor nem a saját problémáinkra koncentrálunk, hanem másokéra és ettől jobban érezzük magunkat és még hasznosnak is. Ha hiszünk istenben, rábízzuk a problémáinkat és megkönnyebbülünk. Ajánlom az Amit nem tanítottak a suliban youtube csatornát. Az életről, istenről, hitről, világról szól. Van videója az öngyilkossági gondolatokról is.
dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, hasznos választ nem tudok adni, de azt tudom hogy ha a gondolat ott van akkor cselekedetbe fog fordulni, saját tapasztalat, én így vagyok jelenleg előszőr falcoltam a csuklóm, utána ha leálltam a falcolással.. de nem jött helyre kb semmi, éreztem többször a kezemen a vágásokat de nem vágtam, nagyon sokszor éreztem hogy most vágnék, volt egy veszekedés én ránéztem az asztalon lévő késre, megfogtam és kb 2-3 másodperc alatt 11 vágás lett a kezemen, nem gondolkodtam csak most jött ki az ami fél év alatt ott volt.

Nem tudom mit lehet tenni, kérj segítséget amíg lehet, én már lemondtam arról hogy segítséget kérjek.

dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9es,azt mondod ha ejjel nappal szenvedek es minden nap legalabb ezerszer azon kattogok hogy leugrok egy legalabb 30m es hidrol,vagy kifekszek a sinekre hogy a nyakam legyen rajta ne a labam vagja le csak a fejemet hogy tutira vege legyen akkor ez nem fog elmulni?;probalok en futni,zenet hallgatni ,meg erdobe setalni hatha jobb lesz dehogy jobb ott van minden nap .
dec. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!