Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy fejlett országban borderli...

Egy fejlett országban borderline+asperger kombóra megadnák az eutanáziát?

Figyelt kérdés
Ha belegondolok mindkettő gyógyíthatatlan, élethosszig tartó szenvedést okozó állapotnak minősül, még külön-külön is, nemhogy együtt.

dec. 24. 22:31
A kérdező szavazást indított:
Igen
Igen de nagyon bonyolult lenne az út odáig még egy fejlett országban is
Nem
45 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mentális, életet nem veszélyeztető betegségre soha sehol nem fogják megadni az eutanáziát.
dec. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
#1 mentális betegségre is adták már meg, konkrétan pl egy gyereknek is. Persze nagyon hosszadalmas és alapos vizsgálatok után, nem bemondásra, h “meg akarok halni”.
dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Úgy hallottam Kanadában talán lehet borderként eutanázia,de valószínűleg csak valami kamu hír volt legalábbis remélem. Borderline vagyok én is voltam már rettenetesen mélyén 4 évig eltartott és most viszonylag jól vagyok. Örülök,hogy nem haltam meg. Borderline is egy állapot ami nehezen,de kezelhető.
dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Még annak a csajnak is megadták Belgiumban, akit migráns(ok?) megerőszakoltak.

Mentálisan nem tudta a csaj elviselni a történteket.

dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Aki valóban szenved, az nem foglalkozik az eutanáziával, megoldja maga.
dec. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Hagyjuk ezt jó...ma minden 2.-ik tinilány borderline.A borderline tünetei ráfogható nagyon sok mindenre,ezért a tinik nagyon szeretnek erre hivatkozni...99%-nak semmi baja.Most gondold el hogy ez a sok magát vagdosó liba eutanáziát kérne...mert ugye megtennék.
dec. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudod mi az az eutanázia....
dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem, bár szerintem még mindig jobb lenne több orvos által egymástól függetlenül megállapított, évek óta fennálló súlyos mentális betegségek (súlyos skizofrénia, igen súlyos terápiarezisztens depresszió) esetében így meghalni annál, mint ha az illető mondjuk a vonat elé vetné ki magát, ezzel feltartva a forgalmat, és traumatizálva olyan embereket, akiknek ehhez semmi közük. De ugye ha valaki elkezdené, akkor ez fokozatosan ahhoz vezethetne, hogy végül nagyon enyhe, szezonális depressziónál (ami sima vitaminpótlással /D3 vitamin és folsav/ javítható, sőt gyógyítható lenne) is elvégeznék.


Az asperger egy másik kérdés. Sajnos az részben az ellátórendszer, részben egyes szülők hibája, hogy a diagnózis után megfelelő fejlesztésben és oktatásban minden érintett gyerek. Ebből pedig felnőttkori problémák (beilleszkedéssel, időbeosztással, indulatkezeléssel kapcsolatosak) erednek, melyek miatt pl. nehezen marad meg az illető egy munkahelyen.

dec. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
* ... hibája, hogy nem részesülhet a diagnózis után...
dec. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

7-es, én is megkaptam tiniként, hogy csak rosszul SZERETNÉK lenni, és nincs is semmi bajom. Mit ad isten, először 30 évesen diagnosztizált bordeline-nal a pszichiáter, aztán 32 évesen egy pszichoterápiás intézményben.

18 éves kor alatt egyébként nem lehet senkit személyiségzavarral diagnosztizálni.

dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!