Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan könnyítsem a lelkem?...

Hogyan könnyítsem a lelkem? Mit javasoltok? Voltatok már ilyen helyzetben, ha igen hogy sikerült kimászni?

Figyelt kérdés

Csak egy picit szeretném kiírni magamból a dolgokat.

Igazából nem érzem magamat jól lelkileg már egy jó ideje.

Kb 5-6 éve mióta anyukám elhagyott minket, sok minden rám szakadt itthon.

Akkoriban volt egy kapcsolatom egy 2 éves. Elkezdodott a kapcsolat mániám, egyszerűen nem bírtam egyedül meglenni. 2 éves után következett egy 1 éves, aztán még 1 éves, kb megsem gyászoltam a szakításokat már következett a másik. Aztán a legutóbbi kapcsolatomból terhes lettem, nagyon akartam a picit, de sajnos semmink nem volt, épp nem is dolgoztunk, a párom sem. Szerencsére találtunk munkát, 12 óra kemény fizikai munka, nyilván terhesen nem bírtam, a párom ott maradt dolgozni, de felmondott, ezután megint talált egy munkát és ott is felmondott,mert össze kaptunk egy picit. Ezáltal úgy döntöttem hogyha a gyerek miatt sem képes dolgozni, jobb ha elvetetem hisz egyedül képtelen lettem volna neki megadni bármit is. Kellett egy kis idő míg ezt a kapcsolatot letudjam zárni. A kapcsolat nem érintett meg nagyon, inkább a gyermekem elvetetése.

Úgy döntöttem, örökbe fogadok egy cicát, már régóta vágytam rá, csak a párom nem szerette volna.

Nagyon jól elvoltam, sokat segített a lelki állapotomon, nem éreztem magamat magányosnak és minden ürességet betöltött.

Kezdtem magamat jól érezni, enyhült a szorongásom stb.

A szakítás után 3 hónapra lett egy rövid kapcsolatom, iszonyatosan szerelmes voltam, csak sajnos a távolság győzött.

Ez is nagyon levitt a padlóra, most először éreztem magamat igazán szerelmesnek.

De mellettem volt mindvégig a cicám, ő tartotta bennem a lelket, de sajnos 24.-én délután már ő is itt hagyott engem, az egyetlen reményem, boldogságom, az otthonom. Nagyon rosszul vagyok, egyedül érzem magamat és magányosnak, egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal. Semmi nem tartja most bennem a lelket.

Dolgozom, így könnyebb elterelem a gondolataimat, de sokszor munka közben is rám jött a sírás a cicám miatt.

21/L



dec. 26. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy pszichológust , aztán egy másik cicust :)
dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is nagyon jó, hogy ezt le tudtad írni. Most először tudsz igazán szembenézni magaddal, és felnőni - ez az életkor erre való. Sajnálom, hogy a cica épp most hagyott el, de nem ő az egyetlen reményed.

Keresd az apró örömöket az életben. Egy takaró, egy könyv vagy film és egy forró tea. Keresd meg, kinek van szüksége rád: a munkahelyen, az utcában, bárhol - rengeteg ember van hasonlóan egyedül. Ha másokra kezdesz figyelni tudatosan, egyrészt elterel magadról, másrészt új kapcsolatokat tudsz építeni és ezek között lehetnek a későbbi fontos életkapcsolataid is.

Ha tudnál pszichológushoz fordulni, az nagyon jó lenne. Vannak csoportok, vannak civil szervezetek, van olyan, aki online kedvező áron elérhető. Valójában a leghasznosabb befektetés lenne a jövődbe, ha elkezdenél egy terápiát, még ha csak havonta-kéthavonta 1x tudod is megengedni magadnak.

dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Egy barátra lenne szükséged aki meghallgat, veled van. Nem kapcsolatra, hanem barátra. Ők hol vannak? Remélem nem hanyagoltad őket a kapcsolatod alatt.
dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!