Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon fájnak a traumáim....

Nagyon fájnak a traumáim. Ezért pszichiáterrel irattam gyógyszert, érzelemmentessé akarok válni. Sikerülhet?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok. Megerőszakoltak, molesztáltak, abuzáltak verbálisan és fizikailag. Kihasználtak nemegyszer. Fáj a szívem. De amint arra fókuszálok hogy kikapcsolom a szívem, nem érzek semmit, akkor nem fáj. Tartósan nem akarok érezni. Mert ha érzek ki akarom nyírni magam.
dec. 28. 23:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Gyógyszereim: Bisoprolol 5mg, Citapram 20 mg
dec. 28. 23:53
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg igen. Rohadtul fáj... Nem akarom érezni.
dec. 28. 23:57
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

"Bisoprolol Sandoz filmtabletta a béta-blokkolókként jelzett gyógyszercsoporthoz tartozik. Ezek a szívet védik a túlzott aktivitástól.


A Bisoprolol Sandoz filmtablettát az alábbi állapot kezelésére alkalmazzák:

 magas vérnyomás

 angina pektorisz (szíveredetű fájdalom)

 szívelégtelenség, amely fizikai aktivitás során légszomjat okoz, vagy folyadék-visszatartást eredményez. Ilyen esetekben a Bisoprolol Sandoz filmtablettát a szívelégtelenség kezelésére szolgáló egyéb gyógyszerek mellett adhatják."



"A citaloprám az úgynevezett szerotonin - idegsejtek közötti - újrafelvételét gátló gyógyszer (SSRI), mely növeli a szerotonin koncentrációját az agyban. A szerotonin egy központi idegrendszeri ingerületátvivő anyag. A szerotonin rendszer zavara figyelhető meg pl. depresszióban és szorongásban.


A Citalopram Orion javallatai:


a depresszió kezelése és megelőzése.

a tériszonnyal vagy anélkül jelentkező pánikbetegség kezelése."



Ezektől valószínűleg bágyadt leszel, fáradt. Próbáld meg olyan emberekkel körülvenni magad, akik szeretnek (családtag, barát). Sajnálom. Kitartást neked! 🫂

dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Bisoprololt én is szedek, fogalmam sincs, mit vársz tőle.
dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Igen, mondhatni, hogy lehetséges, kémiai lobotómiának hívják. Mi értelemszerűen nem írhatunk neked ilyen készítményt, csak a pszichiátered, de súlyosan ütközik az etikai kódex-szel. Elmondtad már neki, hogy ez a célod? Tudja, hogy ennyire súlyos a helyzet? Pszichodiagnosztikai vizsgálatod volt már, ahol erről beszélni tudtál volna egy pszichológussal?

Ez sajnos egy nagyon összetett probléma, ahol hatványozottan érvényes az, hogy a gyógyszeres terápia önmagában nem elegendő. Ahogy a magánéletben is szükséges lenne egy támogató közeg, de legalább egy személy, akiben megbízol és támaszt tudna jelenteni.

Az SSRI-k – amik sajnos máig sokszor elsőként merülnek fel sok pszichiáternél, mint antidepresszánsok – esetén amúgy jellemző hatás az érzelmi tompulás is. Nem tudom mióta szeded a Citapramot, de valószínűleg te is tapasztalni fogod.

Mindenesetre szorítok, hogy legyél még boldog az életben.

dec. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Másokat is értek traumák, ennél sokkal nagyobbak is, mégse gyogyszerezik be magukat. Nekem haltak meg barátaim. Muszáj fejben rendet tenni és túl kell lépni mert csak így fog enyhulni a fájdalom.

Valahol kicsit egyet kell ertenem az #2-el, de szerintem inkább te csak figyelmet akarsz. Mert ha valóban javulni akarnál akkor elkezdenél dolgozni az ügyön.

dec. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Traumákat nem illik versenyeztetni egymással, és nincs is értelme. Különböző személyek eltérő rezilienciával rendelkeznek, amit rengeteg faktor befolyásol. Ráadásul háttérinfókat sem tudunk. A sokszor bagatelizált verbális bántalmazás is tud különösen kegyetlen lenni.
dec. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát ez az oldal! A két igazán tartalmas, hasznos válasz tönkre pirosítva.
dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
5 Bisoprolol 5mg Az szívgyógyszer Kardiólógus írhatja csak fel először, majd a szakvéleménye alapján folyamatában a háziorvos. Semmi köze pszichiátriai gyógyszerekhez.
dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, nekem volt már többször is olyan gyógyszerem, ami miatt egyszerűen nem érdekeltek a problémáim... Hogy ez a te ésetedben mennyire jó, az kérdéses, de lehetségesnek lehetséges - hogy a kérdésre válaszoljak.

(Arra nem emlékszem, milyen gyógyszerek voltak ezek, de igazából lényegtelen is, mert ezek mindenkire másképp hatnak.)

dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!