Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek,aki bekerül...

Szerintetek,aki bekerül mentővel a pszichiátriára és elkezdik kezelni nem önkéntesen, meg fog bocsátani a családjának?

Figyelt kérdés

Nincs betegség tudata és a családot okolja,hogy bekerült, mert a viselkedése indokolta és pár programja úszott?

Aki már került ilyen helyzetbe és kijött, hogy állt ehhez?



dec. 29. 06:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem kiszámíthatatlan, hogy valaki hogy fog viselkedni, ha kijön. Gyerekkoromban még egy alkoholista családtagot simán el lehetett "vitetni" elvonóra. Faterom az a típusú alkesz volt, aki ha felöntött a garatra, nem tudott csendben bambulni egy sarokban. Tört, zúzott, kötekedett, terrorizálta a családját. Nálunk ez megszokott volt. Ha már túlment egy ponton, akkor mentő, rendőrség, egyszer tűzoltóság is volt kint nálunk. Ilyenkor mindig az lett a vége, hogy elvitték pár hétre. Ez olyan 8-10 éves korom környéken volt. Mindig nagyon féltem, mikor már tudtam, hogy kiengedik. Ez általában 3-4 hét volt, miután elvitték. Érdekes módon mindig teljesen normális volt néhány hétig utána. Aztán újra inni kezdett és minden kezdődött elölről. Olyankor felemlegette, hogy "elvitettük". De összességében nem volt komolyabb következménye a dolognak, azon kívül, hogy ugyanúgy viselkedett, mint előtte. Nem tudom, hogy egyáltalán lehetséges e manapság így beutaltatni családtagot, ha nincs gondnokság alatt és nem egyezik bele. Akkoriban volt valami változás ezzel kapcsolatban(nem igazán emlékszem, mert tényleg elég kisgyerek voltam még) és megszűnt ez a lehetőség. Arra viszont emlékszem, hogy mennyire sajnáltam. Életem legjobb hetei voltak, amikor tudtam, hogy biztos, hogy nem lesz otthon.
dec. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves első,köszönöm a választ. Ismerős az érzés,hogy békés volt minden, amíg benn volt aztán kész pánik,mikor kijött. Bár nálunk alkohol nincs képbe.

Ti kértetek annó távoltartást, amikor kijött vagy nem volt indokolt?

dec. 29. 07:32
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Mi volt az a viselkedés?
dec. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

#2

Nem eml

dec. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Na, ezt nem tudom hogy csináltam.

Nem emlékszem, hogy kértünk volna ilyesmit. Eleve közös tulajdonú volt a szülőknek a ház. Elváltak, de eladni nem tudták, mert faterom ellehetetlenített minden lehetőséget. Valószínűleg érezte, hogy éhen halna, ha egyedül maradna.

dec. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát csodát azt ne várj!

Van pszichiátriai beteg ismerősöm. Sokszor látogattam már meg bentfekvéskor. Egyszer eljöttemkor kijött, hogy cigizzen az ottani haverjaival. Még kicsit beszélgettünk, mikor valahogy a bentlét okai, értelme feljöttek. Az összes betegtársa azon a véleményen volt, hogy az őt behozó, behozató rokon a hülye, és annak kellene idebent lennie.

Ezekben a bajokban hiányzik a betegségbelátás.

dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A viselkedés fenyegetés halállal és torokra menés.

Első válaszoló köszönöm, igen az nehezíti a helyzetet,ha mind a két fő bántalmazó és bántalmazott tulajdonjoggal rendelkezik.


Utolsó én is ettől tartok,mert ugyan így gondolkodik és mai napig sértve érzi magát és az írásai alapján egyelőre semmi javulás.Hatalmas káosz van még a fejében és elferdíti a valóságo és azt hangoztatja.Olykor hamisan vádol.

dec. 29. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!