Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legerősebb antipszichotikum?

Mi a legerősebb antipszichotikum?

Figyelt kérdés
Amit elmebetegnek adnak.

dec. 29. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Haloperidol.
dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

clozapine, nem haloperidol.


Clozapine-t adnak a kezeles rezisztens schizophreneknek. Haloperidol messze van attol azert.

dec. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt a clozapine-t adják az olyan embereknek akik azt hiszik, hogy a marslakók irányítják a gondolatait vagy helikopterek pörögnek a fejük felett?
dec. 29. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a clozapine-t mar olyanoknak adjak, akikkel nem lehet mit kezdeni, de ez egy nagyon.. durva gyogyszer. Eloszor heti vervetel mert nagyon eros es a feherversejtek szamat csokkentheti (akar veglegesen is, ugy is, ha abbahagyja az illeto a szedeset), meg egy rengeteg durva mellekhatas. Meg elozetes vervetel is kell azt hiszem. Ez kb. az antipszichotikumok ketaminja. Persze itt M.o-n nem csinalnak vervetelt a legtobb helyen, pedig kene. Hozzateszem en nem szedem. De valahogy ketlem, hogy az orvos is felajanlana maganak altatonak ezt a ... gyogyszert ahogy nekem tette az egyik. Meg jo, hogy van ismeretem ezen a teruleten es tudom mi az a Leponex (clozapine), kulonben lehet elfogadtam volna. Es lehet vannak akik elfogadjak, sajnos.
dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szedjél Zolsana-t nekem az bevált.

Nyugodtabb is vagyoktőle.

Bár én altató függő vagyok.

dec. 29. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Leponex
tegnap 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!