Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki borderline-ossal van...

Aki borderline-ossal van együtt hosszabb ideje, és boldogok, hogy jutottatok túl a nehézségeken?

Figyelt kérdés

Illetve milyen nehézségeitek voltak? Tudnátok konkrét példákat és tanácsokat adni? Pl. tanácsot arra, hogy az extrém elhagyatási félelmén hogyan csökkentsek. Vagy ha "borderline-os rohama" van, hogy nyugtassam meg? Gondolok itt arra pl. hogy hirtelen extrém módon elkezd félni, szorongani az egyedülléttől, ilyenkor frusztrált, agitált, görcsösen rámtapad.

Gyógyszereket szed 1.5 éve. Januárban vonul be a Tündérhegyre.....

Nem vagyok előítéletes a betegségével kapcsolatban, nem nézem le miatta, meg akarom érteni és megtanulni kezelni, mert amúgy nagyon jól kijövünk. Ezért "siker"történeteket szeretnék hallani.


dec. 29. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
💀 💀
dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lennel eloiteletes a mentalis betegsegekkel akkor nem irtad volna ki igy ezt a kerdest, es nem ebbe a kategoriaba. De mindegy. Eloiteletesnek kell lenni a mentalis betegekkel, csak nem ugy ahogy azt a jo magyarka szokta mondani "hulye, orult, eszetlen, lusta, elmebeteg, munkakerulo, narcissztikus, pszichopata" meg ilyenek - nem rad vonatkozik ha te nem szoktal ilyeneket mondani mentalis betegekre kopesbol.


Elso kerdes nekem, mint mentalis betegkent mindig az, tokmindegy milyen betegseg, beszeltem mar pszichopataval is. Az elso kerdes miert lettel ilyen? Milyen volt a gyerekkorodtol a fiatal felnott korodig?


Ez arulja el, hogy miert lett olyan amilyen. Betegsegerol meg sikertorteneteket amiket nem lehet gyogyitani csak kezelni? Ezt jol gondold at. A mentalis betegsegek nagyon nagy resze ha nem teljes egesze csak kezelheto, nem gyogyithato, es lesznek hol gyakran hol ritkan kilengesek. Apro sikerek lesznek azonban. A borderlineosok meg statisztikailag objektiv megkozelitesbol a parjukkal sajnos gyakran violens (eroszakos) epizodda alakul a korulmeny, a feltekenyseg, az hogy nem szereted igazan, meg ilyenek. De lehet ez egy kamu diagnozis ra, es nem az a baja, mert sokszor van igy, hogy beirjak legyen ez es akkor tamogatottan tudja majd kapni a gyogyszert. Viszont ez nem betegseg... ez szemelyisegzavar szoval az nem jatszik itt. A szemelyisegzavar nem mentalis betegseg ez egy vitatott tema amugy, de nem abba a kategoriaba van sorolva.


Gyogyszer meg oke, de lehet mar talan nem, ki tudja. De a borderlineosok standard kepviseloje az instabilitas. Nincs hosszutavu sikerelmeny egy kapcsolatban sem, borderlineban sem.


En is mentalis beteg vagyok + szemelyisegzavaros (hisztrionikus, meg egyebek, de nem borderline). Ez tobb pszichologus es pszichiater kozos velemenye (fuggetlenek).

dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszertámogatás szerintem nem játszik, külön borderline-ra nem tudom, milyen gyógyszer járna támogatottan. Én amikor ketileptet szedtem, átmeneti pszichotikus zavar szerepelt a papíromon, pedig soha nem voltam pszichotikus, csak ugye a ketilept antipszichotikum. Amióta meg hangulatstabilizálót szedek, egyéb bipoláris zavar van rajta, pedig bipoláris sem vagyok. Borderline-ok lehetnek depressziósok, szoronghatnak, esetenként akár pszichotikusok is lehetnek, de mivel a borderline-ra nincs konkrét kezelés, csak a tünetekre, ezért magára a betegségre sincs támogatott gyógyszer.
dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak azért írok mert követni akarom ezt a beszélgetést. Én még sikersztorit ilyenből nem hallottam.
dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyám borderline, a férjével (nem ő az apám) 15 évet volt együtt, és nem haragban váltak el meg ennyi idő után szerintem bármelyik kapcsolat válságba kerülhet. Annyit tudok mondani, az a pasas a megtestesült chill. Ő olyan mint amilyennek egy ellazult füvest elképzelsz csak nem kellett szívnia hozzá. Idegesnek nem láttad sosem. Szóval anyám az gyakran kapott idegrohamot kb. bármin de ő olyan volt mint a víz a tűzre, így egész hamar lecsillapodott. De nyilván nem mindenkinek való, én azért csodálom ezt az embert mert én szeretem anyámat de egy perc alatt úgy fel tudja bszni az agyamat a hülye provokatív viselkedésével, nem az anyám lenne fejére húztam volna már valamit. : D
dec. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!