Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Céltalan vagyok, önmegvalósítá...

Céltalan vagyok, önmegvalósítás 0, negatív, depresszív gondolatok ölnek, mi ebbôl a kiút?

Figyelt kérdés
Pàr éve egy szociábilis, pozitív gondolkodású ember voltam, aztán elkezdôdött a munka, sikerélmény 0, aztán jöttek a munkàn kívüli megterhelések... Lakásfelújítás, bajok, balesetek, túl sok pénz elment ezekre, aztán jött a szomorú felismerés, hogy mindenki körülöttem úgy megy át rajtam, ahogy csak tud. Alig 1-2 ember tartott ki mellettem, de azok sem értik, miért vagyok ilyen elégedetlen, negatív, ha mindenem megvan. Aztán jöttek a csalàdi problémák, súlyos beteg szülôk, több halàleset rövid idôn belül. Zajlik az élet és mindjárt elmegy mellettem. Most törött el a mécses, feküdnék egész nap, negatív dolgokon pörög az agyam, rémálmok... amit szerettem sincs kedvem csinálni, automata üzemmódban pakolok s rendezek, csak hogy addigis ne hülyeségeken agyaljak. Nem sikerül semmi, minden elromlik, mindenki fszra vesz, senki nem hallgat meg, nincs célom, amiért érdemes legyen felkelni, semmire sem vagyok már büszke, ami én vagyok. Séta nehezen jön össze, de nem is nagyon segít. Már fáj a hátam, fejem, merev a nyakam, ha pedig csörren a telefon, arra gondolok, hogy megint valaki meghalt... De jó nekem, hisz mindenem megvan...

dec. 29. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Menj el pszichológushoz. Őszintén. Ahogy olvastam a soraid, nálam is eltört a mécses, rákbeteg vagyok, a fél életem odaadnám,ha "csak" ennyi lenne a bajom,mint neked. Évekig éltem így, mint te, állandóan volt valami bajom,kiégettem magam, nem kezdtem magammal semmit. Most már b*szhatom. Menj el dokihoz, és hidd el,hogy jobb lesz idővel.
dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom :-( bár segíthetnék...
dec. 29. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Egyes vagyok, ne nekem, magadnak! :) nekem majd a dokik segítenek meg a sugárterápia. Neked viszont kell valami, ami kimozdít, ne várd meg a "nagy összeomlást", mert onnan piszok nehéz felállni. Én is vártam! Minden nap, jaj még nem olyan sz*r, jaj csak depressziós epizód, jaj elmegyek bulizni bár nincs kedvem... Aztán jött a teljes, totális megtorpanás, pszichológus, terápia, stb. Aztán manifesztálta magát a kiégésem. Tudom,hogy benne lenni sz*r, de mutasd meg a világnak,hogy ennél több van benned, mert van! Felismerted,hogy gáz van, az már félsiker!
dec. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Keresd meg azt a pontos az életedben, amikor minden rendben volt, és azt a pontot amikor a lejtmenet indult. A kettő között kellett, hogy történjen valami, vagy cselekedtél valamit vagy valakivel volt afférod. Gondold végig alaposan, odafigyelve minden apró részletre, ha ez meg van -ott és azt a helyzetet kell rendbe tenned, ha ezt megléped, meg fog állni ez a folyamat ami most zajlik. Van vagy volt ezoterikus ember a környezetedben, aki ugymond különleges módón vonzódik a jóslás, asztrólógia és egyéb dolgokhoz? Alaposan gondold végig lépésről-lépésre. Ne kapkodj, és ne légy felületes. Minden részletre próbálj visszaemlékezni.
dec. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4+ Az irigy emberekre különösen gondolj vissza-és nagyon alaposan.
dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Engem a börtön döbbentett rá hogy mennyire jó is az élet szabadon idekinn. Mióta szabadultam 6 hónapja azóta teljesen másképp élem az életemet mint előtte. Sokszor az ember teljesen természetesnek gondol olyan dolgokat amik egyáltalán nem magától értetődők (pl: szabadság, séta a friss levegőn, kifeküdni a napfényre, lefeküdni a meleg ágyba esténként, fürödni a jó meleg vízben a kádban stb...).


Ha összehasonlítom a bevonulás előtti életemet a szabadulás utánival, azt kellene hogy mondjam, hogy sokkal rosszabb lett anyagi, társadalmi megbecsülés, presztizs tekintetében mégis megváltozott az értékrendem és sokkal jobban tudom értékelni az alapvető dolgokat és az élet apró örömeit ami körbevesz és sokkal hálásabb vagyok minden napnak enmek hatására pedig boldogabb és pozitívabb vagyok mint valaha.

dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es, ez már sajnos nem az az állapot, hogy visszagondolok, megoldom és jaj de szépen megy az élet tovább. Betegséget, halált, rossz döntéseket, pénzed, azt ahol élsz, nem tudod megváltoztatni vagy àtlendülni rajtuk, fôleg ha minden csôstôl jön. Az agyaláson és toxikus személyek kizárásán túl vagyok, viszont a családot megint nem zárhatod ki az életedbôl csak úgy.
dec. 30. 08:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1


Rengetegen meg veled cserelnenek, mert nincs penzuk, hiteluk van, pszichiatere nem tud mar mit felirni neki, pszichologusnal nincs haladas mar tobbszori probalkozasra sem, ott van a nullanal, kirugjak a munkahelyerol, 20 - 30 fele gyogyszert kiprobaltak, egyik sem mukodik, es mar tobbszor probalta magat elkoszontetni a vilagtol.


En azok koze tartozom. Neked valoszinuleg (azt sem tudjuk milyen rakod van, mert van olyan amivel rendesen le lehet elni egy eletet) ha tipusu a rak, attet is van esetleg, befektetnek, ateled azt amit mi kezelestelen depressziosok, es kapsz melle morfiumot, suboxone-t vagy valami opioidot amitol meg jol is erzed magad egy idore. Es emelik az adagot ameddig szepen csondben el nem alszol.


Mindekozben az eber, es kinlodo klinikai depresszios, borderlineos, bipolar I/II, schizophren, meg olyat probal amirol azt gondolja "ez fix lesz", de nem. Tuleli, es megnyomorultabb lett az elete, mert az orvosok kotelesek eletben tartani meg a legnyomorultabb eletet is.


Nekem is csaladtagom leukemias, en meg klinikai depresszios fodiagnoziskent, melle csatolva skizoaffektiv depresszios zavarral, generalizalt szorongas, hisztrionikus, skizoid szemelyiseg zavar. Tudod hanyszor ment at a fejemen, hogy miert nem en vagyok leukemias? Az eletemet adnam at a testveremnek, hogy az legyek.

dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!