Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már valaki ilyen "szellem...

Volt már valaki ilyen "szellemi elvonuláson a világ elől"? Ahol se telefon se média, csak nyugalom egy-két hétig?

Figyelt kérdés

Néhány helyen olvastam hogy van ilyen. itt magyarországon is, hogy befizetsz x összeget, le kell adnod minden multimédiás dolgodat, és afféle terápiák, meg meditáció van egész nap, illetve olvasás-pihenés stb.

1 héttől van ami 1 hónapos, van ami vallási rendszerű, de van ami az nélküli.

26 éves vagyok, de úgy érzem lehet ki kellene próbálnom egy ilyet.

A párkapcsolatom szétesőben, jómagam azt sem tudom merre akarom terelni az életem. (külföld, vagy bármi)

Csak onnan jöttem rá, hogy tegnap mintha valami felsőbb valami vezérelt volna, felálltam a munkahelyemen, kocsiba ültem, és elhajtottam a dunapartra, könnyező szemekkel, afféle megnyugvást keresve. jó egy órát töltöttem ott, és irónikus, de még a telefonom is lemerült, sétáltam néztem a vizet, hallgattam a hullámokat.

tele vagyok érzelmekkel, fáj hogy nem sikerül a kapcsolatom, és nem tudom mi is az igazi célom az életben...



2017. okt. 3. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a Dunapartos rész nagyon szép :) , mindenképp jót tenne neked az elvonulás, csak vigyázz, hogy senki ne sértődjön meg miatta.
2017. okt. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a családom azt mondja tegyek amit jónak látok, semmibe nem szólnak bele.

a rövidke kis kapcsolatom a végét járja, ki sértődne meg ha eltünök, sértődne, egyáltalán ki keresne? :D

borzalmasan egyedül vagyok az elmúlt kb 1 évben.

2017. okt. 3. 08:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizetnék vagyonokat másnak.eBBŐL a pénzből inkább kibérelnék egy kis kandallós házat egy szép környezetben,és kikapcsolnám a telefonomat.Sétálgatnék,gondolkoznék,csak magamra figyelnék,és nem olvasnék,hanem inkább leírnám a gondolataimat.Nem vagyok vallásos,de egy nagyon pici templomba bemennék,és gyújtanék egy gyertyát.Aztán hazaérvén átrendezném a lakásomat,kidobnék minden feles dolgot ami emlékeztet valamire,meg felesleges,és új dolgokba fognék amit eddig nem csináltam,szépen fokozatosan.A kapcsolatomat is elengedném lassan,és helyet csinálnék a lelkemben olyannak,aki érdemes rá,és egyszer csak be fog toppanni.
2017. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

én azért gondoltam erre, mert ezeken a helyeken csapatosan végzik a tevékenységet, mindamellett hogy egyedül is hagynak időt, meghallgathatod és tanulhatsz esetleg mások történeteiből.

Nem szeretek egyedül lenni, de sajnos nincsenek barátaim, illetve akik vannak, rájuk sem akaszkodhatok mindig a saját problémáimmal.

szóval szükségem lenne a kommunikációra, hogy kibeszéljem magamból a dolgaimat.

2017. okt. 3. 08:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy önismereti csoportba, vagy egy pszichológushoz. Nem kell a világ végére menni. Lehet, hogy a társaság nem tetszene...
2017. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom az Eredeti Fény Temploma Zen Buddhista közösséget. Vannak zen gyakorlatok is, párórásak 7köznap, de vannak elvonulások is. 3, 10, 90 naposak a Búbánatvölgyben, Esztegom mellett.
2018. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!