Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaphatok erre eutanáziát?

Kaphatok erre eutanáziát?

Figyelt kérdés

Súlyos depresszióm van és ostoba vagyok.

Nem alakultak ki a megfelelő kommunikációs mintáim. Ergo nehezen barátkozok, szorongok és nem tudok kiállni magamért.

Nem volt kimondottan rossz gyerekkorom. 10-es skálán egy 5-öt, 6-ot adnék.

Egyszerűen túl bonyolult hely nekem a világ és a szélsőséges szorongásaim miatt nem tudok párkapcsolatot se kialakítani, tanulni vagy éppen dolgozni.

Véleményem szerint ez így nem emberhez méltó élet.



dec. 31. 16:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszek se a reinkarnációban sem a pokolban, mennyországban.

Isten ha létezik valószínűleg letoj minket.

Ez az élet nem sikerült túl jól és nem tartom túl happynek azt ahogy most élek.

Voltam már sikeres az életemben de a szorongásaim miatt sosem tudtam semmit igazán élvezni. Tehetséges sem vagyok semmiben és kitartó sem.

Úgy terveztem, hogy keresek egy szakembert de nem hiszek a pszichológiában. Túl modern tudomány. Még semmit sem tudunk az agy működésről és a legtöbb gyógyszer tompít. Nem ad eufóriát lelki békét.

dec. 31. 16:45
 2/11 Metionin ***** válasza:
88%
Még súlyos indokokkal is nehéz kiharcolni azokban az országokban, ahol engedélyezett.
dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De én nem akarok öngyilkos lenni ugyanis az elcseszett életem nem az én hibám.

Azaz csak kis százalékban.

A családban tanult mintáimról, a genetikai hajlamomról nem én tehetek és ezek jelentősen befolyásolják az egyén életét.

Jöhettek ide a Jézuskával meg a pozitív gondolkodással ez az igazság.

Az élet durván 80%-ban a szerencsétől függ.

Tegyük fel rendőr szeretnék lenni. Nem lehetek mert a pszichológiai alkalmasságon nem megyek át.

Tegyük fel orvos szeretnék lenni. Nem lehetek, mert buta, lukas zacskó agyú vagyok.

Tegyük fel, hogy jó emberi kapcsolatokat szeretnék. Nem lehet, mert depressziós vagyok és a búval bélelt embereket kerülik az emberek.

Marad a vegetálás még 60 éven keresztül?

Nem lenne jobb megadni azt a rohadt eutanáziát?

Még egyszer mondom, öngyilkos nem tudnék lenni ugyanis nem az én hibám az elcseszett életem hanem a "szerencsének" köszönhető.

dec. 31. 16:50
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon NEM LÉTEZIK az EUTANÁZIA! Külföldi országokban ahol is létezik az eutanázia, ott is csak súlyos betegségek esetén engedélyezik, és legtöbbször már gyógyíthatatlan végső státdiumu betegeknél. Szóval ha Magyarországon létezne az eutanázia, a kérdésben feltett feltételekre akkor sem kaphatnál eutanáziát. De mivel Magyarországon NEM LÉTEZIK az eutanázia. Igy ez ki zárva. Egyébként az eutanázia az esetettben felér egy öngyilkosági gondolattal is. Amivel már érdems pszichológushoz fordulni.
dec. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
4-es válaszomat kiegészítve. Sok országban, ahol létezik az eutanázia. Ott is gyakorlatilag nehéz ki harconi az eutanázát. Sokszor hosszú hónapokig, kell várnia amig valaki megkaphatja az eutanázát vagyis a kegyes halált. És ahol létezik is, az eutanázia, ott is sok jogi, és egészségügyi procedura. És mint írtam csak végső stádiumu betegek kaphatják meg. És azok is sok esetben hónapok múlva, vagy akkár egy évig is lélegeztető gépeken vannak már. Úgy hogy, neked csak a lelked beteg. A leelki betgségek meg gyógyíthatóak!
dec. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy?
dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem rosszak a kommunikációs képességeim, de én is szociális fóbiával élek.


Évről évre egyre erősödik a depresszió is, hogy ennyi jut.


Nehéz így élni, megemészteni, felkelni, úgy, mintha ez normális lenne.


Ráadásul én a mentálisan beteg szüleimmel élek, akik alkoholisták is.


Egyedül az edzés és sorozatok nézése tesz boldoggá, de egy dobozban élem le az életemet.

jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én együttérzek veled kérdező, a szerencse szerintem is fontos az életben. Nem csak az akarat számít, sok minden múlik vagy bukik az életben. De azzal már nem értek egyet, hogy a depresszió ellen nem tehetsz semmit. Mindenképp keress fel szakembert, jó, hogy már gondolkodsz rajta, addig minimum mindenképp tarts ki! Az meg nem igaz, hogy semmit sem tudunk az agy működéséről. Amikor nem vagy szakembernél, nézz utána, hogy mit tehetsz a depresszió ellen az interneten a hétköznapokban. Sok minden fenn van, tudom elcsépelt dolog, hogy sportolj, relaxálj stb. de ezek nem egyik napról a másikra hatnak.
jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Odüsszeusz92 ***** válasza:
Nálunk biztos nem. De változni könnyebb, mint eutanáziában részesülni egy fizikailag egészséges embernek.
jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megjegyzendő, hogy: "Kétféle formáját különböztetik meg: az aktív és passzív eutanáziát." Az aktív eutanázia a amikor direkt elérőre megtervezetten megölik a beteget. A passzív eutanázia amikor hagyják a beteget meghalni. A másik hogy a passzív eutanázia Magyarországon is engedélyezett! Ugyanis a betegnek joga van visszautasítani az egészségügyi ellátást! Ez az egyik passzív formája az eutanáziának. A másik amikor az orvosok hagyáskából, vagy nem tördömbségből, vagy az orvosok hozzá nem értésének következtében hunyik el a beteg. Nálunk azaz Magyarországon csak az a passzív eutanázia engedélyezett, amit a beteg utasít el azon a címen hogy a beteg nem kéri a gyógykezelést! Az orvosi hanyagságból, vagy az orvosi nem törödömség, vagy az orvos által direkt "hagyjuk" meghalni a beteget. Az már Magyarországon lévő BTK is ismeri, és bünteti. Tehát a kezelést vissza lehet utasítani, és ezzel már is passzív eutanáziát követsz el.
jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!