Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan létezhet hogy ha az...

Olyan létezhet hogy ha az ember mindent félretesz azért hogy a másik érdekeit nézze, beleértve ebbe azt is hogy a saját belső problémáit is erőszakkal elnyomja magában akkor egy idő után minden is elkezdi bosszantani ami a másikkal kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Beleértve ebbe egyaránt a pozitív és a negatív dolgokat is. Ha ez a másik személy csupán csak tesz egy kijelentő mondatot amiben közöl valamiféle pozitív előrelépést valamiben saját magával kapcsolatosan akkor bennem már harag keletkezik pedig tudom hogy ideális esetben ilyennek nem szabadna bekövetkeznie. Nem arról van szó hogy nem vagyok képes mások örömeinek örülni mert egyedül csak ennél az egy embernél vettem ezt észre magamon. Mond valamit és már konkrétan az elkezd irritálni hogy csak simán megszólalt :/

Ennek előtte fél éven keresztül állt fent a kérdésemben megfogalmazott állapot, nem törődtem semmi mással csak vele. Feltételezem lehet ennek köze ehhez teljesen biztos azonban mégsem vagyok benne. Mostanra már alapvetően minden rendben, továbbléptem az emberen és mentálisan is stabilnak érzem magam, egyedül csak ez az egy jelenség van még jelen.


jan. 3. 15:41
 1/2 Phoney ***** válasza:
Igen, az elfojtás az ilyen. Ha nem akarod tudomásul venni, hogy mennyire csúnyán nyomorgatod magadat őmiatta, vagy esetleg azt, hogy ő ezt hálátlanul veszi, stb., szóval ha elfojtott elégedetlenség, harag keletkezik benned ennek kapcsán, akkor előbb-utóbb ilyen irracionális formában, "ok nélkül" fogsz rá haragudni. (Jó esetben, mert aki nagyon tud tagadásban élni, az mindenki másra is haragudhat helyette.)
jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerencsére már emberek esetében nem tapasztaltam hasonlókat és remélem hogy ez nem is fog soha megváltozni. Bár nem gondolom. Ha eddig nem akkor ezután sem hinném.

Meglehetősen kiábrándító időszak volt számomra 2023-nak a második fele szóval mindenképp nagy könnyebbség elmondani hogy túl vagyok rajta.

jan. 3. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!