Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez autizmus, aszociális...

Ez autizmus, aszociális személyiség zavar esetleg depresszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kifejezetten pszichológiához értő véleményre lennék kíváncsi. Sokat olvastam a témában, de nem találtam meg a választ. Adott egy ember akire az adott dolgok illenek:


- Nem képes érzelmileg kötődni emberekhez, ugyanakkor az állatokat szereti.

- Szégyen érzete VAN de megbánás érzete nincs

- Racionális, nem impulzív

- Bántóan őszinte (szűrők nélkül)

- Bizonyos szinten empatikus.

- Nagyon nehezen kezd bele valamibe, viszont ha elkezdi annak mindig tökéletesnek kell lennie. Addig dolgozik rajta amíg szerinte nem hibátlan. Nincs ellenére a monoton munka, de a sok bejövő ingert is szereti.

- Szexuális vágy teljes hiánya (ezt ő maga mondta mikor rá lett kérdezve miért nincs párkapcsolata)

- Nem agresszív, provokációra sem.

- Érzi hogy éhes de pl simán képes inkább éhezni mint hogy elmenjen a hűtőig. Ez szinte minden témába igaz rá. Szerintem ha nem lenne házi állata amit el kell tartani simán éhen halna. Ennek ellenére tiszta! Fürdik, rendet tart. Túl nagy rendet is, de nem ragaszkodik mániákusan az elrendezéshez, csak ahoz, hogy minden el legyen pakolva és tiszta legyen.


Néhány hónapja közös ismerőssel útközben találtak egy elütött kutyát. Elvitték az állatkórházba és utána befogadta. A kutya végtelenül boldog és szereti. Ugyan akkor az emberekkel történt negatív és pozitív dolgok is hidegen hagyják.


Leginkább azéért érdekel a dolog mert reménykedem benne hogy kezelhető. Nem volt könnyű gyerek kora szóval ha esetleg nem vele született hanem amolyan védelmi mechanizmus akkor az talán kezelhető.



jan. 4. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem így működik. Értek a pszichológiához, ezért tudom. Azt nem olvasni. Valós tapasztalat kell hozzá. És diagnózis.
jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Az 1-nek igaza van.

A leírtak alapján egy antiszociális személyiségnek tűnik, de nem tudni, hogy ezek a tünetek trauma okozta védelmi mechanizmusok, vagy valamilyen személyiségzavar vagy spektrumzavar tünetei.

Bármit írsz le az nem a mi valós tapasztalatunk hanem a te nézőpontodból látott jegyek.

Csak szakember által felállított diagnózis lehet pontos.

Ha aggódsz az illető személy mentális egészségéért, beszélgess vele arról, hogy lenne e kedve (vagy látja e értelmét) felkeresni egy pszichológust vagy segítő szakembert.

jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Inkább Asperger-szindróma, de nem lehet ezt kijelenteni. De sok dologban megegyezik a személyeírás, és az asperger tünetei.
jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem is gyanús, hogy asperger
jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!