Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki szép nő és...

Van itt olyan, aki szép nő és szociális szorongással küzd?

Figyelt kérdés

Tehát oylan nő, aki tényleg szép és kapja a pozizív visszajelzéseket.


Szép nő is lehet szociálisan szorongó vagy a csúnyább nőkre jellemző, aki kevés pozitív visszajelzést kap?



jan. 5. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép vagyok és mégis szorongok. És több gyönyörű nőtársam is szorong.

Ennek semmi köze egymáshoz.

jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja.
jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Mi a bánatos lószerszám köze van szerinted a pozitív visszajelzéseknek a szorongáshoz? Annyira nem ezen múlik, annyira sokkal összetettebb ez a dolog. Az emberek nem animeszereplők - vagy nem tudom honnan vehetted ezt a hülyeséget...de kicsit jobban utánajárhattál volna a témának, ha már ennyire érdekel. Mert ha mondjuk csak azzal tisztában vagy, hogy mi a szociális szorongás, akkor nem írtál volna ki ilyen butaságot.
jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szociális szorongás velejárója az alacsony önbecsülés. (És ez minden területre kiterjed) Szerintem nem fogja tudni azt mondani egy érintett, hogy igen, szép, mert belül nem ezt érzi, nem látja magát reálisan.

Az, hogy valaki vonzó-e masok számára, annak csak egy tényezője a szépség. Ha erős a szociális szorongása, akkor nem fog annyi pozitív visszajelzést se kapni, mert nem "megnyerő" személyiség. Sokszor az öltözködésre is kihat ez. Nem fog kirívóan öltözködni,mert így is kerüli, hogy a figyelem rá irányuljon.

Azt vettem észre, hogy van "szerzett" és "vele született" szociális fóbia is. Van akinek valamilyen testi, vagy egyéb hiba/hiányosság okán alakul ki a szorongása. De olyan is, aki elvileg minden szempontból minimum átlagos és mégis akár kisgyerek kora óra ilyen.

jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindig mondják,hogy lehetek szingli. Pszichiáterem is mondta olyan szép vagyok mint egy tündér. Hullámos haj és kékszem. Mégis olyan szinten szorongok,hogy szinte semmilyen gyógyszer nem tud lenyugtatni. Mások szépnek látnak én viszont nem magam.(de ez a legkisebb bajom jelenleg)
jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ennyi erővel a rengeteg csúnya és átlagos embernek kellene mind szociális fóbiásnak lenni és a szepeknek meg nem?
jan. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem vagyok szép, innen is ered a szorongásom (ezt tartom a legnagyobb traumámnak), mert gimiben évekig szekáltak emiatt. Viszont nekem nem csak kizárólag ez a szorongásom tárgya, a saját intelligenciámat kérdőjelezem meg nonstop és emiatt nem merek sokszor emberekkel beszélni, pedig elvileg okos vagyok, csak nem az élethez, pont a szorongásom miatt. Illetve nekem a szüleim bántalmazók valamilyen szinten, úgyhogy sok gyerekkori gubancom van, ami megalapozta az egészet.

Úgyhogy szerintem csak máshonnan ered a szorongása annak, aki szép, nem a külsejét érik visszajelzések, amik károsak, hanem valami mást.

jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nagyon szép 42 éves férfi vagyok és szorongok
jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!