Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szedjem össze magam...

Hogyan szedjem össze magam lelkileg?

Figyelt kérdés
Sokszor èrt kudarc mostanában, főleg a forgalmi vizsga miatt mer többszörre se sikerült, ès ez engem teljesen levitt az èletről de tènyleg, nagyon èrzèkeny ès lelkileg gyenge vagyok sajnos alapból. Leginkább azis baj velem hogy meg akarok felelni másoknak, nagyon sok mindenkinek, csaladtagoknak, páromnak, barátnőmnek, osztálytársaimnak illetve bizonyitani szeretnèk mindenkinek meg persze magamnak is, de nagyon nehezen dolgozom fel a kudarcot ès nagyon nem vagyok magamra büszke sajnos. Pedig tudom hogy kèpes vagyok rá de megse sikerul es mar teljesen kivagyok.
jan. 8. 20:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Akkor valahogy máshogy kell stressz helyzetbe hozni magad. Azért mondom, hogy csak azok kaphatnak jogsit akiknél ezek a mozdulatok ösztönösek, tehát nem gondolkozik rajta az ember, hogy megtegye-e, ergo lehetetlen elfelejteni. Valószínűleg még gondolkozol egy-egy dolgon. Pedig a forgalomban vannak helyzetek ahol nincs idő gondolkozni.


Én pl az elején görcsösen figyeltem a táblákat és levettem a szemem az útról. Most meg egyszerre több helyre is tudok figyelni és csak akkor pillantok a táblákra, ha a perifériás látásomban jön valami pálcika az út szélén és akkor odanézek egy pillanatra :D De nem a kocsi elé szoktam figyelni, hanem bőven messzebbre előre. Lehet neked is segítene ez a technika valamit. A szabályok meg értelemszerűek, simán tanulható.


Egyébként van olyan dolog is, hogy valakinek nem való a vezetés. Hogyha téged egy sz**os kis vizsgabiztos jelenléte ennyire lestresszel, hogy hibázol akkor nem kell erőltetni, mert mondom, másnak se jó. Ezt pedig te döntöd el fejben, hogy mit szeretnél. Azért kár jogsit szerezni, mert a szülők, barátok, barátnők elvárják... Mert nehogy balesetezz a végén.

jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A vizsgabiztos jelenlète nemis okoz stresszt, inkább a gondolat hogy mivan ha nem sikerül stb.. meg persze magam miatt szeretnèk jogsit nem más miatt, csak azèrt mègis bennem van hogy ha nem sikerül akkor mit szólnak majd a szüleim hogy megint "balfèk" voltam. De próbálom ezeket a gondolatokat elhagyni, hogy "mi lesz ha..", "mit gondolnak ha", mert azèrt nyílván tudom hogy ez nem könnyít a helyzeten, inkább csak ront, csakhát minnèl többször èr kudarc annál nehezebb össze szednem magam.
jan. 8. 21:58
 13/13 anonim ***** válasza:
4 Akkor békélj meg a tudattal és a többi ember érdekében mondj le a jogosítványról. Neked is, és a többi embernek is aki az utakon van ez lesz a legjobb, és legbiztonságos. Megpróbáltad, nem ment, gond nincs, de vond le belőle a tanulságot. Ne erőltesd tovább azt ami nem neked való.
jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!