Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önringatás zenehallgatás...

Önringatás zenehallgatás közben. Ez mennyire jelenti azt hogy komoly baj van velem?

Figyelt kérdés

Mindig ugy hallgatok zenét gyerekkorom óta hogy törökülésben ringatom magam a zene ritmusára

Lassan 30evesen elég gáznak érzem de leszokni róla nem tudok. Sok helyen olvastam hogy az ön ringatas nem normális jelenség. Mennyire van baj velem ha ezt csinalom ennyi idősen? Szorongásaim vannak az tény de csak zenehallgatáshoz ringatom magam


jan. 10. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Angolul "stimming"-nek hívják, gyakorlatilag önnyugtatási folyamat. Nincs veled semmi baj, de könnyen lehet autizmus vagy ADHD tünete.
jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ez teljesen normális. Az, hogy autizmussal, ADHD-val, akármivel élők is csinálnak ilyet, attól ugyanúgy normális, nem utal önmagában semmiféle problémára, komolyra meg végképp nem.
jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta van. (Nem vagyok mai csirke.)

Zene nélkül is csináltam.


Nem volt szégyenérzetem, ellenben pár ember aki látta (rokon) próbálta bemesélni nekem, hogy valami gond lehet velem.


Nem érdekelt, én örömet éreztem és megnyugtatott.

jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez van a széken előre-hátra dülöngéléssel. Biztosíthatom hogy nem agybeteg aki csinálja, sőt kifejezetten jó tanuló és a munkájában is elismert szakember. Ez is egy jó értelemben vett berögzülés, stimuláció, tanulás, munka közben is csinálják egyesek.
jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a pályatársak meg tudják szégyeníteni az ilyen embert, azt mondják hogy bolond vagy drogozik, láttam már ilyet. :(
jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkabb orulj neki hogy tudsz így relaxalni
jan. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!