Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek hova tudnék...

Szerintetek hova tudnék fordulni ha mentális vagy lelki problemaim vannak ?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta küzdök szorongással és azthiszem néha vannak öngyilkossági gondolataim is . Nem vagyok benne biztos hogy azért mert megtennem . Néha csak hiányzik édesanyám és úgy gondolom jobb lenne vele mint nélküle. Egyszerűen néha azt gondolom jobb lenne ha nem élnek csak elutne egy autó vagy felvagnam az ereim vagy bevennek valamit. Az egyetem kikeszit . A vizsga időszak is . Minden olyan nehéz. Anyagi gondjaim vannak. Nincs családom . Senkitől nem kapok semmilyen segítséget . Dühkezelési problemaim vannak . Egy csőd a parkapcsolatom . A párom az egyetlen ember aki az életemben van azzal zsarol hogy szakit velem. Megbuktam a vizsgaimon. Éjszakánként szarul alszom megy a hasam itt vagyok bezárva ebbe a hazba minden napom csak tanulás. Nincsen penzem meg egy jó pszichológusra sem . Nincsen senki akinek el tudnám ezt mondani . Felek segítséget kérni. Felek hogy elkonyvelnek egy idiótának . Hogy oda irjak a nevem melle hogy mentális beteg. És soha nem lehet karrierem. Szeretnek élni vannak celjaim de néha csak annyira faj minden talán az faj a legjobban hogy mindezzel magam vagyok próbálok erős lenni. És tudom hogy vannak annál nagyobb gondok minthogy felvettek egy egyetemre van parkapcsolatom egészséges vagyok és fiatal, de meghalt az anyám minden tízszer olyan nehéz és egyedül vagyok mindezzel . Ezzel a sok fájdalommal. Könyörgöm . Valaki mondja meg hogy mit tegyek hogy jobb legyen hogy ne érezzem ezt a szörnyen sok fájdalmat.. nem tudom uralni nem tudok segíteni magamon ha azt se tudom hogy segíthetnek

jan. 11. 01:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%

Tanulhatsz? Igen.

Fiatal vagy? Igen.

Van testi betegseged? Nincs.

Parod van? Igen.

Elotted a jovo? Igen.

Miert kuzdesz azert, hogy legyen egy elkepzelt betegseged?

Divat azert?

Fogd a parod, szerelmeskedjetek, menjetek el az allatkertbe, fozzetek valami finomat, nezzetek meg egy nektek valo filmet!

Miert kell a dramat csinalni, ha nincs?

Ettol remeled, hogy rad figyelnek majd?

jan. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem egyszerűen úgy érzem hogy minden romokban van . A kapcsolat az egyetem a lelki egészségem nincsen senkim .. ebben elek minden nap hazajövök nincs egy családtagom sem aki felhiv küzdök a tanulással folyamatosan megbukok anyagi gondjaim vannak mert nem tudok mást csinálni mint tanulni az 1000 oldalnyi anyagot és azt hallani hogy kevés vagy mindezek után meg veszekedni egy másik emberrel aki azt mondja hogy szakit .. és mind eközben próbálok erős lenni de érzem hogy a sok stressz megbetegít nincs semmilyen életem a 60 oldalak között zokogok az agyamban egy pánikroham közepén gyotrodve a szorongástol és attól hogy edesanyam sírjához nem jutok ki mert csak a tanulas van ami egy kudarc . És mindeközben értelmetlennek érzek mindent .
jan. 11. 01:39
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

1,

Azért mert valakinek van párja, és fiatal még nem érezheti rosszul magát?

Vagy például most itt felsorolhatnék több milliárdos vagyonnal rendelkező énekest, színészt stb akik végeztek magukkal, akkor ők is csak drámáztak biztosan, hiszen mi bajuk is lehetne ennyi pénzzel?


Kérdező neked pedig mindenképp javaslom, hogy fordulj szakszerű segítségért, keress fel egy pszichológust. Van több helyen kedvezményes díjszabással dolgozó szakember egyetemisták részére, illetve sok egyetemen ingyenes pszichológusi segítség is igénybe vehető, kérdezz utána!

Amiatt nem kell aggódni, hogy hülyének néznek majd, az a dolguk, hogy ítélkezés nélkül segítséget nyújtsanak.

A karriered sem kell félteni, ha bármi olyan kijönne, a pszichológust köti a titoktartás, az egészségügyi adataid pedig amúgy is bizalmas adatnak minősülnek, nem fogja látni az orvosodon kívül senki.

jan. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom annyira felek hogy valahogyan visszajut és kihatással van az életemre igazával azt sem tudom hogy milyen segítségre lenne szükségem . Azt sem tudom hogy mi a baj . Több minden a baj . Rengeteg ötletem lenne
jan. 11. 02:06
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

#1 Látszik, hogy nagyon bőven f#ngod nincs, hogy mit jelent szorongani, addig örülj neki amíg nem tudod. Te is lehetsz bármikor olyan helyzetbe, hogy nagyon rosszul érzed magad, ilyen az élet, kiszámítathatatlan!


Jelen állapotodban árad belőled a gonoszság, amit jó lenne megtudni, hogy miért.


Mindegy, azért én a legjobbakat kívánom neked az életedben, és remélem, ha te leszel szarul, nem azt fogják tanácsolni, hogy menj ki az Állatkertbe, illetve, hogy főzzél egyet!

jan. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Tanulmányi osztályt kérdezd meg, hogy tudnak -e bármilyen lehetőségről, hogy egyetemen belül kedvezményesen lehet pl. mentálhigiénés szakemberhez járni.
jan. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Írásod alapján egy nagyon értékes és érzelmes ember vagy, ezáltal azt gondolom, hogy nagyon erős is vagy. Sajnos én is hasonló hajóban evezek, bár én teszek az egyetemre mert mozdonyvezető szeretnék lenni, csak nincs meg a betöltött életkorom.

Nagyon sajnálom ami veled történt. Nekem is vannak dühkezelési problémáim. Én arra jöttem rá, és ez rád is igaz, hogy mentálisan beteg vagyok, emiatt van ez. Te is egy olyan vágányon közlekedtél ami megviselt téged. Neked gyógyulásra van szükséged, hiszen megérdemled a boldogságot. Minden egyetemnek tudtommal van mentális egészséggel foglalkozó csoporttal, vedd igénybe, hidd el senki nem fog megbélyegezni emiatt, és full titkos, és rengetegen veszik igénybe. Szükséged van arra, hogy boldogulj, és az ehhez kapcsolódó mankót vedd kezedbe. Próbálj olyant csinálni ami boldogít, tudom ez sablon, de nekem például videók készítése az ami kikapcsol, ezáltal én szerzek egy kis motivációt hiszen jó visszajelzéseket kapok. De a legfontosabb hogy saját magadtól kapj egy pozitív visszajelzést.

Hidd el teljesen normális az, hogy érzel, hiszen sérültél, de gyógyulni kell, rengeteg lehetőséged van, és mentálisan instabil állapotban valóban nehéz egy-egy vizsgaidőszak. Én például jelenleg nagyon mélyen vagyok, hiszen nekem is silány a családi életem, és bukok, de rájöttem, hogy gyógyulni kell, dolgozni önmagamon. Ezen az úton vagyok, én nagyon ajánlom hogy lépj erre te is.

Ha szeretnél esetleg valakivel írni, nekem nyugodtan írhatsz én meghallgatták, bár egy 19 éves srác nem tud mindenben segíteni, de én lelkileg valamelyest tudlak támogatni. Ezért írom ezt, mert tudom milyen ez a helyzet, és egy-egy biztató szó, vagy csak az, hogy elmondhatod ami fáj, rengeteget segít.

jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ragozási hibákért bocsánat, autocorrectem van.. :(
jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Én SZTE-n tanulok, nálunk van lehetőség minden félévben elmenni pszichológushoz, illetve külön segítő csoport is van az egyetemen belül, akik ezt koordinálják. Szerintem rengeteget segítene, ha kiszakadnál a párodtól. Próbálj meg kollégiumot intézni, sok ember között lennél, lenne, aki meghallgatna. Nálunk olyan a kollégiumi élet, mintha egy nagy családban lennénk, van pár ember, aki hasonlóan hozzád nem igazán rendelkezik szülői háttérrel. De összefogunk, ölelgetjük és segítjük egymást mindig. Én a tanulmányaimban is rengeteg segítséget kapok a társaimtól. Úgyhogy én ezt tudom neked ajánlani. Hajrá ♥️
jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, nem akarok beleszólni sem semmi, de pont, hogy nem fog a kollégium segíteni. Több ember kénye kedve szerint élni, kényelmét adja fel, hogy ismeretlenek között éljen? Kollégisták élete bulizásról szól inkább, nem arról, hogy mély barátságot ápoljanak... Mondom úgy, hogy én is kollégista vagyok.
jan. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!