Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek hova tudnék...

Szerintetek hova tudnék fordulni ha mentális vagy lelki problemaim vannak ?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta küzdök szorongással és azthiszem néha vannak öngyilkossági gondolataim is . Nem vagyok benne biztos hogy azért mert megtennem . Néha csak hiányzik édesanyám és úgy gondolom jobb lenne vele mint nélküle. Egyszerűen néha azt gondolom jobb lenne ha nem élnek csak elutne egy autó vagy felvagnam az ereim vagy bevennek valamit. Az egyetem kikeszit . A vizsga időszak is . Minden olyan nehéz. Anyagi gondjaim vannak. Nincs családom . Senkitől nem kapok semmilyen segítséget . Dühkezelési problemaim vannak . Egy csőd a parkapcsolatom . A párom az egyetlen ember aki az életemben van azzal zsarol hogy szakit velem. Megbuktam a vizsgaimon. Éjszakánként szarul alszom megy a hasam itt vagyok bezárva ebbe a hazba minden napom csak tanulás. Nincsen penzem meg egy jó pszichológusra sem . Nincsen senki akinek el tudnám ezt mondani . Felek segítséget kérni. Felek hogy elkonyvelnek egy idiótának . Hogy oda irjak a nevem melle hogy mentális beteg. És soha nem lehet karrierem. Szeretnek élni vannak celjaim de néha csak annyira faj minden talán az faj a legjobban hogy mindezzel magam vagyok próbálok erős lenni. És tudom hogy vannak annál nagyobb gondok minthogy felvettek egy egyetemre van parkapcsolatom egészséges vagyok és fiatal, de meghalt az anyám minden tízszer olyan nehéz és egyedül vagyok mindezzel . Ezzel a sok fájdalommal. Könyörgöm . Valaki mondja meg hogy mit tegyek hogy jobb legyen hogy ne érezzem ezt a szörnyen sok fájdalmat.. nem tudom uralni nem tudok segíteni magamon ha azt se tudom hogy segíthetnek

jan. 11. 01:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%

Nem akarok előítéletes sem lenni, de az egyetemisták 90%-a mögött ott van anyuci, apuci, tolják előre őket, nem fogják megérteni a kérdező viselkedését. Neki valódi mély barátság kellene neki legalább egy emberrel, aki ott van, nem egy bagázs kollégistával, akikről azt se tudja ki. Oké, ismerkedjen, de ennyi erővel egyetemen is lehet.

Kérdező egy nagyon jó ember, nem szeretném ilyen felszínes tanácsok miatt még rosszabb legyen neki.

jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

#9 Gratulálok hogy ilyen kérdés alatt is promozol, nem sül le a pofádról bőr?

#10 Teljes mértékben igazad van, koleszos voltam régen, és introvertáltként egy rémálom, bár ez koleszfüggő.

jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

116-128 ha jól emlékszem a telefonszám. Vagy lehet 116-123.

Az RTL híradóban mindig ki szokták írni nagy piros betűkkel, mikor valami olyan hír jelenik meg, hogy valaki öngyilkos lett, vagy bántották, és be is mondják, hogy “Ha önnek, vagy a környezetében élőknek problémája van, segítségre van szüksége, hívja az ingyenesen hívható lelkisegély szolgálatot a megadott telefonszámon!”

jan. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
6: ez lehetséges hogy tényleg hasznos lenne Koszonom az ötletet
jan. 12. 18:05
 15/27 A kérdező kommentje:
7: nagyon szépen Koszonom a választ hat nem tesz boldoggá hogy más is küzd hasonló dolgokkal mert senkinek nem kivannam de örülök hogy valaki megérti. Az a baj most fojtogat ez a vizsga időszak semmilyen hobbira nincs időm mert egyszerűen nagyon magasak itt az elvárások . Legutóbb egy vizsgán amire 124 órát készültem 51 embert buktattak az 55 -bol ha nem latom hogy ez tényleg megtörténik el sem hiszem.
jan. 12. 18:07
 16/27 A kérdező kommentje:
9 : Koszonom az ötletet a párkapcsolattal igazából pillanatnyi gondok vannak azokon könnyen tullendulok. A kollegiummal az a baj hogy apukám fizetése miatt hiába nem elunk egy lakcimen és merőben különböző az anyagi helyzetünk semmilyen esélyem nincs rá
jan. 12. 18:09
 17/27 A kérdező kommentje:
10 : sajnos bármilyen is a kollégium nincs rá esélyem meg a helyzet az hogy tényleg jobban is szeretem a tanulas miatt ha van egy kis szabad terem
jan. 12. 18:11
 18/27 A kérdező kommentje:
11: kedves hogy így gondolod bár én nem feltétlenül érzem mindig annak magam de próbálok a tőlem telhető legjobb ember lenni
jan. 12. 18:11
 19/27 anonim ***** válasza:

11-es, kicsit visszavehetnél.

Ez nem felszínes tanács, hanem egy normális embertől származó, saját tapasztalaton alapuló tanács.

Mert szerinted a kényelme miatt érdemes bárkinek együtt élni egy olyannal, akit utál? Elárulom, hogy nem csak a bulizásról szól a kollégium, ugyanis mégis mindenki tanul, és lediplomázik a végén. Állandóan segítjük a másikat, akár azzal, hogy főzünk annak aki épp nem ér rá, akár azzal, hogy ápoljuk azt, aki éppen beteg. Szülinapon köszöntjük egymást, és összetartunk. Pontosan egy ilyen közösség az, ami bárkinek jót tenne. Nem csak bulizunk együtt, hanem együtt sírunk is, ha valakinek problémája van. Annyira pedig a kor alapján sem kéne elítélni a másikat, mert sosem tudhatod, hogy az a kis fiatal min ment az addigi élete során keresztül. Anyuci és apuci sokkal inkább az albérletesek mögött szokott állni, de ott sem mindenkire igaz ez + nem tudom mi ez a lenézés, alapvető lenne, hogy anyuci és apuci segítse a gyerekét, ha már megcsinálták.

jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
12-es, te milyen promóról beszélsz? Én vagyok az egyetlen, aki leírta, hogy pontosan hol tud segítséget kérni egyetemen belül. Undorító vagy!
jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!