Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek hova tudnék...

Szerintetek hova tudnék fordulni ha mentális vagy lelki problemaim vannak ?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta küzdök szorongással és azthiszem néha vannak öngyilkossági gondolataim is . Nem vagyok benne biztos hogy azért mert megtennem . Néha csak hiányzik édesanyám és úgy gondolom jobb lenne vele mint nélküle. Egyszerűen néha azt gondolom jobb lenne ha nem élnek csak elutne egy autó vagy felvagnam az ereim vagy bevennek valamit. Az egyetem kikeszit . A vizsga időszak is . Minden olyan nehéz. Anyagi gondjaim vannak. Nincs családom . Senkitől nem kapok semmilyen segítséget . Dühkezelési problemaim vannak . Egy csőd a parkapcsolatom . A párom az egyetlen ember aki az életemben van azzal zsarol hogy szakit velem. Megbuktam a vizsgaimon. Éjszakánként szarul alszom megy a hasam itt vagyok bezárva ebbe a hazba minden napom csak tanulás. Nincsen penzem meg egy jó pszichológusra sem . Nincsen senki akinek el tudnám ezt mondani . Felek segítséget kérni. Felek hogy elkonyvelnek egy idiótának . Hogy oda irjak a nevem melle hogy mentális beteg. És soha nem lehet karrierem. Szeretnek élni vannak celjaim de néha csak annyira faj minden talán az faj a legjobban hogy mindezzel magam vagyok próbálok erős lenni. És tudom hogy vannak annál nagyobb gondok minthogy felvettek egy egyetemre van parkapcsolatom egészséges vagyok és fiatal, de meghalt az anyám minden tízszer olyan nehéz és egyedül vagyok mindezzel . Ezzel a sok fájdalommal. Könyörgöm . Valaki mondja meg hogy mit tegyek hogy jobb legyen hogy ne érezzem ezt a szörnyen sok fájdalmat.. nem tudom uralni nem tudok segíteni magamon ha azt se tudom hogy segíthetnek

jan. 11. 01:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
54%
#19, ha esetleg valaki más, más gondolkodású azt nem fogadnátok be. Tudom milyen az emberiség. Nekem is volt egy legjobb barátom, de mivel egy nagyon rossz ember vagyok, az is magamra hagyott. Ez az egész állszentség amit te mondasz.. Kérdezőnek egy igaz barátra van szüksége aki segíti őt, bekerült egy kollégiumba, alkalmazkodik vagy 10 emberhez, aztán lehet rossz embereket is fog ki. Elhiszem, hogy ti jó emberek vagytok, és összetartotok, de magyar társadalom begyöpösödött, előítéletes, nem fognak csak úgy random emberekkel leállni.
jan. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nálunk is színes a társaság. Mindenkinek van barátja itt, aki szeretné. Még annak is, aki mentálisan beteg és gyógyszereket szed rá, és a legtöbb tag szerint idegesítő. Neki is több barátja van, akik szeretik őt és elfogadják a kötekedős stílusával együtt. Valamint a mi társaságunkban is van egy kicsit szuicid hajlamú srác, de próbáljuk kihúzni a rossz gondolataiból.


Igazából nem az a megoldás, hogy valaki sündisznóként behúzódik a sarokba, úgy nem igazán fog rátalálni a barátság.


A pszichológiai segítség lehetőségét pedig leírtam. Innentől kezdve a kérdezőn múlik, hogy alakítja a saját sorsát.

jan. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

" és a legtöbb tag szerint idegesítő" tehát mégsem mindenki olyan kedves.

Az szép, hogy befogadóak vagytok, de nem mindenki ilyen sajnos. Ha látják hogy te nem vagy olyan mint a többi, kinéznek.

Valóban nem az a megoldás, hogy bezarkozik valaki, de az sem megoldás, hogy rohan társaságok után optimista módon, mert pofára esik és rosszabb lesz.

jan. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Az szép, hogy befogadóak vagytok, de nem mindenki ilyen sajnos. Ha látják hogy te nem vagy olyan mint a többi, kinéznek."


Így van, nem mindenkinek megoldás a közösség, nekem is az volt a tapasztalatom, hogy - egy idő után - a mindig ordibáló extrovertáltak közül jópáran támadtak nekem, hogy "miért nem vagyok olyan mint ők", "hogyan lehet így élni, ez a szótlansááááág de borzalmaaaaas leheeet" stb.

Egyébként tényleg tud segíteni barátságos, empatikus, befogadó közösség, de erről csak olvasni, vagy hallani volt szerencsém másoktól, élőben nem ezt tapasztaltam.

jan. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

12: meg az a helyzet hogy ugye nálam a kolesz alapból szoba se jöhet

13: egyszer mikor felhívtam hogy beszelgessek vele anyurol konkrétan elaludt a telefonban semmit sem ér

jan. 15. 22:11
 26/27 A kérdező kommentje:

19: teljesen egyet ertek veled . Ez nagyon személy függő . Én a fent említett dolgok miatt nem tehetem meg. Meg ha már lehetek egyedül és lehet egy kis magánszférának szívesen elek vele.

20: Jajj ne nem szerettem volna elinditani semmilyen ilyen és ehhez hasonló jellegű vitat a poszttal

jan. 15. 22:14
 27/27 A kérdező kommentje:

21,22,23,24 : az biztos hogy teljesen kollégium függő és az ermenek két oldala van. Mindegyiknek vannak pozitív és negativ oldalai egyaránt

25: kivéve aki jól leplezi hogy más és senki nem tudja róla. Általába véve egy eleg extrovertalt ember vagyok.

jan. 15. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!