Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy adjak ki mindent magamból?

Hogy adjak ki mindent magamból?

Figyelt kérdés

Túlléptem a múlton, már nem rágódom rajta mi miért történt, már nem érdekel. Viszont sokszor, mint például ma este is, annyira elmesélném valakinek, mik történtek velem régen, miért lettem ilyen. Miért óckodom bizonyos dolgoktól, miért tettem azt amit. Mert mindenkinek csak egy story vagyok, egy pletyka. Annyi sok felgyülemlett érzés van bennem, mert mikor kellett volna, nem tudtam sosem kinek elmesélni, kitől tanácsot kérni, kinek kiadni a felgyülemlett düht magamban. Mindent saját magammal beszéltem meg, saját magamban zártam le, döntöttem el. Nyilván ez az én életem, ennek így kell lennie. De mégis elszeretném mesélni a történetem, a traumám, ki akarok magamból adni mindent egyszer hangosan, úgy hogy az emberek hallják, hogy végre elmenjen ez a nyomás belőlem, hogy ne csak én tudjam mi történt, szeretném megosztani az emberekkel, hogy tanulhassanak belőle.

Gondolkodtam könyv íráson, hogy talán egyszer megírom a történetem.

..

Gondolkodtam pszichológuson is, hogy talán segítene, szerintem minden embernek kellene pszichológus, viszont kicsit tartok is tőle.


De szeretném hogyha írnátok még alternatívákat, ha tudtok, hogyan adhatnék ki magamból mindent?

Ti hogy adjátok ki az évek alatt felgyülemlett érzéseket, düht?



jan. 12. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Na èn pl elolvastam.

Nyugodjál meg valaki akkor már elolvasta. Írjál naplót , ès vezesd benne a napi dolgaid gondolataid,aztán elteszed a polcra. Jövőre meg kezdesz egy újat. Èn ezt csinálom 12-ève igaz a fő cèlja hogy elkezdtem a munkám miatt volt ,mert feledèkeny vagyok.

Kèsőbb ezek vagy emlèkekkè válnak vagy vázlattá egy könyvhöz amit kiadsz.

Minden jót!

jan. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pszichológus.


Én is akartam is, meg ódzkodtam is tőle. Sőt, féltem tőle. A megbeszélt időpontra odamentem és mielőtt benyitottam az ajtón azon gondolkodtam, hogy "Még elfuthatok". :)


Ijesztő és félelmetes odamenni egy vadidegenhez és kitárulkozni neki. De megtapasztalni azt, hogy végre nem csak hogy elhiszik a traumádat, hanem ÉRTIK is! Az felbecsülhetetlen.

jan. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sokszor hallottam már hogy azt javasolják valakinek: írja le emlékeit. Kiadni is lehet, de nem feltétlenül kell, írásterápiának is nevezik.

"Mi volt ekkor és ekkor?" "Milyen érzéseim voltak, hogy éreztem magam?" "Mire lett volna szükségem, mit szerettem volna, hogyan, milyen módon kellett volna segítség, amit nem kaptam meg?" -> ilyen kérdések mentén is lehet kifejteni az írásbeli gondolatokat.

Pszichológus sokat tud segíteni.

jan. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akár ide is kiírhattad volna, más is csatol nagyon hosszú élettörténetet a kérdéséhez.
jan. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!