Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a Skizoaffektív zavar?...

Mi az a Skizoaffektív zavar? Van esetleg olyan személy aki saját tapasztalatból tud róla írni pár szót?

Figyelt kérdés
Párom 3 hónapja teljesen tönkrement mentálisan. Bekerült pszichiátriára Skizoaffektív zavart állapítottak meg amit írtak gyógyszert attól nem változik, magán doki 2 hónap múlva adott időpontot.

jan. 12. 17:21
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Exemnek is ez van, sajnos nagyon súlyos volt neki, egyfolytában azt állította , hogy megcsalom, pasikat dugdosok a lakásba, teljesen kiforgatta a szavaim, teljesen más valóságban volt néha, és nagyon abszurd dolgokat állított rólam és hazudott, néha napján pár órára radobbent hogy ezek hulyesegek, de utana folytatta is tovabb, nagyon sok pszichologusnal es pszichiaternel jart, es ha azok nekem adtak igazat, akkor azt mondta, hogy en lefizettem oket, szoval eleg nehez volt, pedig jart terapiara es orvosokhoz, remelem a te parodnal még javithato a helyzet, vagy még egy kicsit sem hasonlo ahhoz amit en tapasztaltam, a gyógyszer lassan de biztosan picit fog neki segiteni, es remelem valmi ertelmes orvost fogtatok ki aki tud erdemlegesen segiteni
jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mielőtt nem szedte a gyógyszert kezelhetetlen volt kergette a holdat reggelig hogy ne tünjön el, fél óránként kitalált valamit hogy ellopták tőle, azt hitte hogy ő egy isten stb...most hogy szedi a gyógyszert ilyeneket nem csinál de a kislányát teljesen kizárja az életéből, minden napra van valami tárgy amire késztetést érez hogy meg kell vennie, teljesen irreális dolgokról van szó, egyik nap szeret másik nap nem visel el. Két napja olyan állapotban van mintha 5 éves lenne kb.
jan. 12. 17:38
 3/22 anonim ***** válasza:
Majd ha kap jó gyógyert, ami neki be fog válni, és amitől nem lesz rosszabb az állapota, majd lesznek jobb időszakok is. Eközben majd jó rászokik a gyógyszerre, amit, amiddig él, majd mindig szednie kell. Fokozatosan le fog épülni agyilag, közben a máját kicsinálja a gyógyszer, mellékhatásként cukorbeteg is lesz. A férjem is skizofrén. Régebben féltékeny volt, most, hogy már nem vagyok egy szépség, a munkavállalással van nagy baja. Állítása szerint, őt mindig tőrbe akárják csalni. Felejtsd el a párodat, ha jót akarsz magadnak, és boldog lehetsz valaki más mellett. A legjobb indulatból mondom.
jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Isten meg ufós baromság tipikus tünetük. (Férjemnek is)
jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinél más tünetek vannak egyébként? Néha vannak tiszta pillanatai, olyankor azt mondja hogy a stressz váltotta ki belőle, aztán 10 perc múlva újra nem önmaga. Mennyire lehet hinni neki olyankor?
jan. 12. 18:19
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem is ez a diagnózisom, dolgozok, családom van, szóval élhető az élet ezzel a betegséggel, csak nehéz. Sok gyógyszert szedek és így is rendszeresen bekerülök kórházba.Az orvosom szerint csak félig élek a valóságban.
jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6: lenne hozzád pár kérdésem!

Te észre vetted magadon hogy valami nincs rendben? Ha igen, mikor? És akartál változtatni rajta? Mert az én párom nem látja be be hogy baj van. Tudnál írni arról hogy mik a tüneteid? Hogy kezdődött nálad?

jan. 12. 18:26
 8/22 anonim ***** válasza:
3. és 4. vagyok. Vannak normális időszakok a férjemnek, de szerintem pluszban egyre rázkózottabb. Diplomás ember, komoly helyeken szokott dolgozni, komoly poziciókban, de nem bírja sokáig egy helyen a betegsége miatt. Nem tud alkalmazkodni, beilleszkedni. Beképzeli magának, hogy kibeszélik a háta mögött. Fél, hogy át atakarják verni. Vásárlási mániája neki is van, főleg műszaki cikkeket szeret venni, havi szinten több százezer értékven, de a gyerekünknek mindent jól meggondol, hogy szükséges e.
jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
47%
3.4.8-as vagyok. Amikor a mélypont vannak, nem tudják magukról, hogy betegek. Ha belátja, hogy orvosi segítségre szorul, belátja, hogy beteg, az jó jel, kezd a "gödör aljáról felfelé tekinteni",aztán kimászni, de soha nem lesz a régi, mint amilyen a betegsége előtt volt. Lehet normális életet élni, de mindig lesz olyan stressz faktor, ami kibilenti. Ilyenkor izgatott állapot, nem alvás, gyógyszer elhagyás, hangok vagy/és látomás, ketatónia, majd újra kórház. Aztán jobb időszak, majd ismét rosszabb, egyre több mg gyógyszer, mert ugye megszokja. Te is, és a gyerekek is megsínyli majd. Képzeld volt olyan, hogy halucinált állapotban egészségügyi betéttel hagytam otthon, mert állítása szerint az ufók pisiltetik direkt. Közben teljesítsek a munkahelyemen, vágjak mindenkihez jó pofát, aztán ki tudja mire érek haza (nem e ölte meg magát, mert az ufók azt kérik), mert nem engedi, hogy segítsek, nagy könyörgés árán beviszem a kórházba, ahol 2 hétig zárt pszichiátriai osztály, majd 2 hét "sima" pszichiátria.
jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
6- os vagyok: nem vettem észre magamon, hogy baj van, a munkatársaim szóltak és azóta is- már 3 éve- soha nem látom, amikor baj van, csak egyszercsal beutalnak kórházba. Hallucinálok, a pszichológusom szerint paranoid gondolataim vannak, de en nem így látom. Ő csak mindent elbagatellizál, nem érti, hogy valódi veszélyben vagyok.Akarok változtatni persze, azért is járok hozzá.
jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!