Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális meditáció közben?

Ez normális meditáció közben?

Figyelt kérdés

Üdv. Nem rég kezdtem el gyakorolni a meditálást és azt figyeltem meg magamon, ha ilyenkor beérkeznek gondolatok, akkor azok szinte azonnal kiesnek, elfelejtődnek amint észreveszem őket és visszatérek a légzésemhez.

Tehát elkezdek gondolkodni valamin, észreveszem, és máris elfelejtettem mi volt az a gondolat, egy pillanat alatt. Mintha csak egy felvillanás lenne. De ugyan ezt figyeltem meg este amikor lefekszem aludni. Csak úgy jönnek-mennek és azonnal eltűnnek. Csupán azt jegyzem meg ami célzottan foglalkoztat. Most élemben először élek teljesen egyedül, és valahogy most válnak ezek a tudatossá bennem. Köszönöm ha segítesz és válaszolsz, esetleg ellátsz néhány iránymutatással, tanáccsal a meditációt illetően. :)


jan. 12. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, hogy kezdesz jobban rálátni, hogy mi történik az elmédben.


[link]


Minden tanító más tanáccsal fog ellátni.

jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg tart a meditáció addig pont ez a lényeg, hogy ne bonyolódj bele semmibe. Tehát ez normális. (Viszont ha azt veszed észre hogy mégis elszálltál a gondolataid által, akkor se foglalkozz vele, egyszerűen térj vissza a tudatos jelenlétbe.)
jan. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

el szoktal aludni kozben, vagy utana?

a relaxalas es a szenderges kozotti allapotban van egy szakasz, amikor jon egy gondolat, de nem tudod megfogni, eluszik, nem marad meg a memoriadban, hiaba probalod felidezni - esetleg kicsit kesobb igen.

onnan jutott eszembe, mert azt irod, este elalvas elott is van ez.

ez teljesen normalis, nekem is sokszor van. en mindig relaxalok elalvas elott, es tudom, hogy ha eluszik egy felvillano gondolat vagy kep, akkor mar a szenderges jon, es onnan egy kovetkezo lepcso az alvas.

ugyanaz vonatkozik arra, hogy ha probalom elkepzelni, amit a hangfelvetelen mondanak (felhon lebegek es egy hegy valtozatos szineit figyelem), es spontan beuszik balrol egy kutya, akirol szo nincs a szovegben, esetleg nappal lattam, vagy egy etel, egy arc. ez is mar szenderges elotti allapot, tapasztalatom szerint.

nem tudom, min meditalsz, es felkelsz utana?

mert lehet, hogy nalad mas. vagy a meditacio kozben ellazulsz, elindulsz a szenderges felé, foleg ha almos vagy, es abbol meg fel lehet konnyen ebredni, ha akarsz

en tanacsot nem tudok adni, csak ezt elmeseltem: en relaxacionak hivom, amit csinalok, amelyben van legzeslassitas, izomlazitas, es iranyitott vizualizacio (semmi vilagnezeti dolog, hanem setaljak a tengerparton, mit latok, milyen illatokat erzek, ilyesmi), es a vegen altato mondatok, hogy "sodrodsz az álom felé, el fogsz aludni".

jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam aludni utána. Meg mi akkor egyáltalán a meditáció? Kissé megfoghatatlan számomra. Lehet az a baj, hogy fekve csinálom. Probálok kiüríteni ilyenkor, és ha észreveszem, hogy gondolkodom, visszatérek a légzésem figyeléséhez. Nagyon kezdő vagyok még.
jan. 17. 09:03
 5/7 anonim ***** válasza:

hat, a meditacio "elmelkedest" jelent, es nagyreszt attol fugg, mi a lenyeg, hogy min meditalsz

ha azt akarod elerni, hogy ne gondolj semmire, abban biztos nem tudok segiteni

mindenkinek masok a tapasztalatai, de az emberi agy mindig gondol valamire, es ha azt probalod elerni, hogy ne, az egy kicsit frusztralo lesz, szerintem. ezert kell pl. a legzesedre koncentralni, ahogy emelkedik-sullyed a mellkasod, mondjuk. Vagy a panikbetegek rohamkisero meditaciojaban elterelni a figyelmet, hogy ne gondoljon a szorongasara, mondjuk mit lat maga korul. ez pl. a tudatos jelenlet meditacio / relaxacio.

vegul is, probalkozz, ezt meg kell tanulni es kitapasztalni, az biztos. en mar 4. eve csinalom, minden nap. ez csak relaxacio.

jan. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alapból nagyon nyugodt vagyok és relaxált. Úgy érzem ehhez már nem nagyon tud tenni a meditáció. Inkább más tudatállapotba szeretnék kerülni általa, mert a nyugalmat már jól ismerem.
jan. 17. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:

#5


Szerintem korrekt dolgokat írsz, azonban talán ez nem így van:


"a meditacio "elmelkedest" jelent"


Ha a gyakorlás célja, hogy a "nagy kérdésre" tapasztalati választ kapj, akkor az meditáció.

Ha valami specifikus dolgot szeretnél megvizsgálni, akkor az elmélkedés/kontemplálás.

jan. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!