Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezen lehet segíteni?

Szerintetek ezen lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor depressziós vagyok, minden jól megy, nagyon boldog vagyok, de aztán hirtelen nagyon rosszul megint.


Ez sajnos odáig vezetett, hogy abbahagytam az egyetemet és elkönyveltem, hogy nem tudom folytatni ilyen mentális állapottal.


Egyszerűen semmi nem megy, félek, hogy bajom fog esni, ha ez így megy tovább. Mostanában egyre többször gondolok arra, hogy nincs értelme így élnem.


Szerintetek a pszichiáter/pszichológus ezen tud segíteni vagy csak szinten tartani?


Szeretnék az egyetemre vissza menni, de félek, hogy nem fogom bírni.



jan. 12. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadat nem tudod kihúzni a gödörből, akkor pszichológus segíthet. Ha ő úgy ítéli meg akkor fog küldeni pszichiáterhez (is).
jan. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy jó pszichológus mindenképp hasznos, nagyon sokat tud segíteni benne, hogyan szed össze magad, hogy sikerüljön túllendülni a mély pontokon.


Hogy szükséges, érdemes-e gyógyszerezni is mellé, azt pszichiáter döntheti el, de önmagában a gyógyszer csak tüneti kezelés. A tartós megoldást mindenképp a pszichológussál folytatott munka jelenti.


Mellette érdemes egy minél jobb, a céljaidat minél jobban szolgáló napirendet kialakítani, megszokássá tenni, hogy mikor kit csinálsz - így a tanulást is, hogy minél kevésbé a kedveden, hangulatodon múljon, minél inkább a szokásokból fakadó lendület vigyen magával. Az sem árt, ha érdekel is, amit tanulsz, így szívesen foglalkozol vele.

jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet eljutni pszichiáterhez? Milyenek az alkalmak?
jan. 13. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

TB alapon felkeresed a területileg illetékes pszichiátriát és kérsz egy időpontot.


Magán úton keresel egy magán szakrendelést és kérsz egy időpontot, illetve megkérdezed, hogy milyenek az áraik.


Viszont ne a pszichiáteren legyen a hangsúly, hanem azon, hogy találj egy jó pszichológust.

jan. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!