Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Letezik olyan ember “akiert”...

Letezik olyan ember “akiert” erdemes ongyilkosnak lenni?

Figyelt kérdés

Sajnos sokan megteszik ezt miutan a parjuk elhagyja oket, megcsalja stb… nyilvan ez azert van mert nagyon szerettek/szeretik oket es nem kepesek ezt feldolgozni.


Ilyen esetekben szerintetek ez megengedo magatartas?



jan. 13. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Miert nem? Sok ember szamara a szerelme jelenti a vilagot. Ha a szerelme elhagyja akkor maga a vilag veszik el szamara..
jan. 13. 10:24
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Maximum, csak önmaga.
jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
80%
Nem létezik ilyen.
jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Létezik, a gyermeked esetleg. Senki más.
jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Cseppet sem erdemes. Honnan tudja, hogy nem jon attol az embertol jobb?? Márpedig jönni fog!
jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem
jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem, sokan csak drámáznak és ezzel próbálnak manipulálni.
jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha én annyiszor kinyírtam volna magam, mikor egy szakítás után azt hittem, soha nem leszek mással boldog...

Mindig lettem 🙂.

jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem létezik. Ilyen esetben az öngyilkos nem a másik emberért lesz öngyilkos, hanem azért, mert a veszteségtől beszűkült tudatállapotba kerül, és az a téveszméje alakul ki, hogy nem képes a másik ember nélkül élni. Ilyen nincs, képes vagy a másik ember nélkül élni, csak egy ilyen lelki állapotban, depresszióban nem látod a kiutat és egyedül nem vagy képes megbírkózni vele. Ilyenkor kell szakember segítségét kérni. Inkább szedjen valaki átmenetileg antidepresszánst vagy nyugtatót, minthogy eldobja az életét.

Plusz, az is egy téveszme, hogy ezzel majd megbünteti azt, aki elhagyta. Még ha átmeneti fájdalmat okoz is neki, a másik ember sosem lehet felelős az öngyilkosságért. Maximum akkor, ha egy rossz lelki állapotban lévő embert rábeszél az öngyilkosságra, de ez meg bűncselekmény. Az élet menni fog tovább, az elhagyó fél élni fogja tovább az éltét. És a legnagyobb fájdalmat az öngyilkos azoknak okozza, akik szerették.

Szóval röviden, nem. Nem érdemes.

jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!