Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan vehető észre ha egy...

Honnan vehető észre ha egy ember ha be van speedezve(spurizva)?

Figyelt kérdés

Bulikban már láttam bespurizott embereket. De honnan veszem észre hogy mondjuk a hétköznapokban is használja?

Persze,oké az meg van hogy nem alszik,pörög. De gondolom ennek vannak fokozatai,illetve a használt anyag mennyiségétől is függ. Beszéden,viselkedésen,szemeken észre vehető bármi a pörgésen túl?



jan. 15. 05:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ossze vissza pattog, feltunoen jo kedv, buliban csajozik jobbra balra, magas libido, szoszerint minden szempontbol speed sebessegen van, pupillak altalaban nagyobb pupillak, gyors szivveres, akadozva beszel esetleg ha nagyon sokat nyomott. Nem mindegy, hogy szivott, vagy intravenasan, mert intravenasan erosebb - magyarul beinjekciozta magat vele. A legerosebb resze 1 - 3 oran belul keletkezik, es 7 - 12 (az injektalas elejetol, az az inkluzivan) oran at hat de egyre gyengebben, majd egy intenziv depressziv hangulat, melankolia, koveti egy par napig, ezert akarnak mar tobbet: porogjenek + jobban legyenek.


Valaki pszichotikus lesz tole egy ideig, beviszik pszichiatriara es antipszichotikummal meg metoprolollal tobbnyire leviszik a szivvereset. Zart osztaly sokszor egybol. Ha aggressziv akkor kikotozve. Kb. 3 nap - 7 napig van bent. Valodi eletben ismert beszamolo(k) szerint beszelek es sajat (valodi elet) latasom szerint egy masik illetonel; nem a netrol olvastam.

jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm 3-4 napokat ébren van egyhuzamban, utána meg átalszik egy teljes napot.

Sajna elég erőteljesen rá van függve, pedig már bukott is vele, meg ilyen elterelésre is kell járnia, de igazából kb felesleges számára.

jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg most így belegondolva, múlt héten egyik este átugrottam hozzá, beszélgettem vele. Aztán másnap is jártam arra, aztán konkrétan teljesen elfelejtkezett róla, hogy mi volt előző nap, igazából csak azért mentem, hogy megkérdezzem, hogy sikerült-e megcsinálnia amit éppen javítgatott a műhelyben, aztán konkrétan nem is emlékezett rá, hogy csinált valamit, vagy, hogy én ott voltam.
jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Uhh koszonom!

Megismertem egy sracot kb 1 honapja. Elore kozoltem h nalam a konnyu drogok is red flag-ek. Ezt tudvan, csak utolag vallotta be h elozo este spurizott a haverjaval es masnap azert volt elerhetetlen mert szegyellte magat es nem akarta velem elcseszni... Mondta h igazabol neha bulibol szokta csinalni fél évente max. Ennek kb 2 hete, azota is figyelem h be van-e epp spurizva. Mert a füvest messzirol felismerem, de ilyennel nincs tapasztalatom. Tegnap is fura volt,mert ugyan faradtak voltunk mindketten de nagy volt q pupillaja,vorosesek a szemei. Ám nem porgott,nem volt feltunoen vidam vagy depis se,csak dumaltunk, de eleg kacskaringosan vezette a mondatokat... Feszult is volt,de lehet a tematol amit epp beszeltunk.Aztan emlitette h azzal a haverjaval logott elozo este,akivel 2 hete spuriztak... Szoval nem tudom mit gondoljak😅 El kellene engedjem talan, de jo srac amugy, csak epp volt mar tapasztalatom drogosokkal es a mentalitasukkal. 10-bol 1 az aki normalisan vezeti az eletet es nem link vagy hazug vagy hasonlo. Minden esetre koszonom a valaszaitokat❤️

jan. 15. 15:56
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, hogy nagyon kevés az olyan ember aki tényleg akaraterővel azt mondja hogy nem, és pont. Lehet először csak alkalmanként, utána már ha olyan kedve van akkor is aztán végül eljut oda, hogy már szimplán függő lesz, és nem tud nélküle meglenni.


Én ismerősöm is így kezdte, először csak bulikban, meg alkalmanként aztán már ott tart, hogy a napjai része lett.

Mondjuk én párszor meg is mondtam neki kerek perec, hogy figyelj haverom vagy, de mivel felnőtt ember, így a Te dolgod mit csinálsz, de nem kéne ennyire ezt tenni mert tönkrevág. Aztán igazából a jelei már ott vannak, de tenni mit lehet? Semmit, míg önmaga nem akar megállni.

jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szemén lehet látni.
jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5


Nem. Marmint mindennel egyetertek amit irsz de ezzel: "de tenni mit lehet? Semmit, míg önmaga nem akar megállni."


Az a baj, hogy mar kiesett a sajat kontrolljabol. Nem o dont, a szer dont helyette. Ha probalkozik rettento elvonason megy at, ha gyakran csinalja az ember. Ilyenkor mar nem tud donteni, ha mar csak az a cel, hogy funkcionaljon mindennapokban akkor csinalnia kell vagy addiktologia. De o mar reg kiesett az onkontrollbol ebben a temaban.

jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kell ilyen elterelésre járnia, mivel lebukott a fogyasztással tavaly nyáron aztán pénzbírságot kapott meg hogy ilyenre kell járnia, bár nem tudom ott pontosan mit csinálnak, de ezek szerint biztosan nem hatásos, mert gondolom alapból az volna az egész értelme, hogy segítik a leszokást.
jan. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
# 8 Az elterelés olyan mint a futóverseny. Csak a részvétel a fontos. Be kell járni pár hetente, beírják a jelenlétit azt csá. Mivel ők szakemberek, így tudják hogy senkit nem lehet külső eszközökkel kényszeríteni a leszokáshoz. Ezt már az elején megkérdezik hogy mit szeretne a kliens. Ha valóban azt mondja le akar szokni akkor olyan helyre küldik tovább (pl drogambulancia). Ha viszont azt mondja nem akar leszokni beküldik pl addiktológiára stb és ott csak egy lájtos (sokszor értelmetlen) beszélgetés van. Szóval az elterelés arra jó hogy az ügy ne kerüljön a bíróságra. Egyébként 2évente lehet 1 alkalommal választani. A Magyar törvények olyan szigorúak hogy akár pár gramm gazért is börtönbe kerülhet az ember, és ezért kell az elterelés hogy az alkalmi fogyasztók megússzák.
jan. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

"Mert a füvest messzirol felismerem, de ilyennel nincs tapasztalatom."

Még közelről sem ismered fel.

jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!