Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan akinél kiderült...

Van olyan akinél kiderült hogy mentális betegségét egy elfeledett gyerekkori trauma okozza? Hogyan lehetne erre rájönni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kutatok a múltamban hogy mi lehet az ok. Látszólag minden okés volt a családommal, nem volt iszákos, verekedős apám, mindent megkaptam, stb.

De mégis, folyamatosan ott motoszkál a fejemben, hogy mi van ha az elb . szott életemet nekik köszönhetem?


Van bennem egy fura ellenérzés velük szemben, a szüleimmel és a nagymamámmal szemben, amit még indokolni se tudok, mert igazából, hálásnak kéne lennem mindenért amit kaptam.. de folyton van bennem egy érzés, hogy talán mégse vagyok tisztában minden emlékemmel.


(Súlyos OCD-s vagyok és szenvedélybetegségeim vannak.)


jan. 17. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát Én generalizált szorongó vagyok és ez legjobban szociális helyzetekben jön elő. Ez az évek során javult nálam, így hát annyira nem törődtem vele, hogy "honnan jött", míg volt egy időszakom ahol több fronton ért kudarc és ennek hatására felerősödött a szorongás, és emiatt felkerestem egy pszichológust.

Annyira jónak nem ítéltem meg a gyerekkoromat, de annyira vészesen rossznak sem, viszont ahogy elkezdtem beszélgetni a pszichológussal erről akkor azért rájöttem, hogy azért tele volt traumákkal bőven.

Amúgy mellesleg a szüleimmel kapcsolatban (főleg az apám felével), mindig volt egy furcsa érzésem, miközben azt mondogatták, hogy hálásnak kellene lennem értük.

jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen pszichoterápia javasolt szerintem. Ez csak egy folyamat során tud előjönni. Talán olyasmik történtek, amiket most meg nem gondolsz traumatikusnak, pl hibáztatás, ellenőrzések, túlzott aggodalom, féltés stb.
jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha szabad kérdezni milyen szenvedélybetegségeid vannak? (Nem mindegy azse)
jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!