Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális betegségek kimutath...

A mentális betegségek kimutathatóak genetikai vizsgálatból?

Figyelt kérdés

Pl azt, hogy valaki szociális fóbiás, génekből meg tudják határozni?

Vagy még nem tart itt a tudomány?


jan. 6. 04:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mentális betegségek nem léteznek és a szociális fóbia és az ilyen fajta problémák nem a genetikában vannak benne hanem a lélekben. Általában a fóbiák előző életből származnak. A genetika csak azért felelős, hogy valaki, hogyan fejlődik ki az anyaméhben, hogyan néz ki, szemszín, hajszín, stb... Miért kell hülye kérdéseket feltenni? Elhitted a pszichiátria által kitalált ostobaságokat.
jan. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Psycho ***** válasza:

Uh... A mai napig képes vagyok rácsodálkozni, milyen mély a vödör...


Kérdező! Nem, nem mutathatóak ki, mivel nem genetikailag determinált betegségekről beszélünk. Legjobb tudomásom szerint ma NEM tartunk még ott, de a HAJLAM lehet esetleg kimutatható.


A képlet ugyanis az, hogy ha adott a genetikai hajlam, akkor nagyobb eséllyel fog környezeti hatások következményeképp kialakulni az adott mentális betegség (és környezeti hatásként érthetjük már az anyaméhben a magzatot ért effektusokat is).

jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha nem genetikai, akkor miért van az, hogy a szülő és a gyerek ia szociális fóbiás?


Sőt a családban a nagynéni is az.


Akkor az autizmus sem genetikai?


Értem én, hogy a környezeti hatások is szerepet játszanak, de másokat is érnek sz@r dolgot, mégsem lesz szociális fóbiájuk.


Azért lenne jó, ha ez genetikai vizsgálattal kimutatható lenne, mert egyesek a tényt sem fogadják el, hogy valaki szociális fóbiás, hanem simán rávágják, hogy, lusta pl.

jan. 6. 11:17
 4/10 Psycho ***** válasza:

Értem a logikát, elsőre teljesen kézenfekvőnek is hangzik. A baj ott van, hogy a kérdéskör sokkal bonyolultabb.


Pl. alkoholizmus. Ha az alkoholista apa fia később alkesz lesz, akkor van olyan, hogy alkoholizmus gén? Dehogy.

Sok dolog van, amit akarva-akaratlanul (inkább utóbbi), tudattalanul "ellesünk", eltanulunk a szüleinktől (vagyis attól a közegtől, ahol szocializálódtunk). Ezek lehetnek viselkedésmintázatok, viszonyulások, attitűdök, stb.

Van, amikor teljesen ártalmatlan, pl. milyen hangsúllyal és hanghordozással, milyen időzítéssel horkansz fel egy viccen.

Máskor viszont súlyosabbak, pl., hogy a stresszlevezetés legitim módja az alkohol. Vagy az agresszió (lásd áldozatból bántalmazó). Vagy a szociális fóbia.


Innentől kezdve viszont nehéz vizsgálni az egész kérdéskört. Nem lehet csupán arra alapozni, hogy HA szülő is ÉS gyerek is AKKOR = gének.


A helyes, egyben kiábrándító válasz az, hogy nem tudjuk. Legalább is az arányt nem tudjuk (nature/nurture, genetika/környezet). És minden ilyen diagnózis külön kezelendő. Az említett autizmusnál egyértelmű, hogy van genetikai háttér, de nem tudjuk az autizmus eredetét. Miért van az, hogy egypetéjű ikerpároknál van, hogy az egyik autista, a másik nem? Ez eleve kizárja a genetika kizárólagosságát.


És igen, sajnos a mentális betegségek "elfogadottsága" és megértése a béke hadd ne mondjam micsodája alatt van. Ez pedig az oktatási rendszer hibája. Sokkal fontosabb lenne az ilyen témákra érzékenyíteni a diákokat, mint az egyszikű kétszikű, gyűrődés vetődés, kovalens kötés, meg egyéb haszontalan baromságokkal tömni a fejüket.

jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az apám és a nagynéném kétpetéjű ikrek, és mindketten szorongóak.


A nagynénémmel sokáig nem volt kapcsolatom, felnőttként lépett be az életembe.


Ő az, aki megjárta az utat, még Apám tudatában sincs annak, hogy mi a baja.


Tehát, nagynénémet nem láttam gyerekkorban, az ő mintáit nem követhettem.

Az egyik gyereke neki is enyhe tüneteket mutat, de nem annyira, mint én, mert az ő szülője kezelte a betegséget, így kevésbé sérült.

Így persze a hatások is számítanak.


De a másik fia, totál laza, ő az apja génjeiből többet örökölhetett, pedig ugyanabban a környezetben nőttek fel.

Ezért gondolom, hogy genetikai eredete is, lehet.

jan. 6. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha nem genetikai, akkor miért van az, hogy a szülő és a gyerek ia szociális fóbiás?"

Mert mondjuk ugyanolyan környezetben nevelkedett. A szülők szociális fóbiásak és azt mondják a gyereknek, hogy mindenki veszélyes, senkibe se bízzon meg. Hát persze, hogy ezek után a gyerek is szociális fóbiás lesz. De ennek mi köze a gentikához??? Honnan jött ez most nálad?

"Akkor az autizmus sem genetikai?"

Nem, mert autizmus egyáltalán nem létezik, a pszichiátria ostoba kitalálciója, mindenkit betegnek bélyegeznek meg. Csak 500 fajta kitalált mentális "betegség" létezik és azokon belül is van rengeteg, tehát összesen kb több millió fajta kitalált betegség van. Ezek azért léteznek, hogy a pszichiátria és a gyógyszeripar megszedjék magukat pénzzel. Bárkire rá lehet tenni valamilyen diagnózist kivétel nélkül! Mostanában az autizmus és az ADHD a legdivatosabbak. Igazából senkinek nincs semmi baja, nem szabadna ilyesmivel foglalkozni egyáltalán, aki meg hangokat hall az nem hallucinál hanem nyitva van a harmadik szeme és entitások szólítják meg. De persze a pszichiátria nem hisz a lélek létezésében és a természetfeletti dolgokban, mindenkit bolondnak bélyegeznek meg.

"Azért lenne jó, ha ez genetikai vizsgálattal kimutatható lenne, mert egyesek a tényt sem fogadják el, hogy valaki szociális fóbiás, hanem simán rávágják, hogy, lusta pl."

Persze, jó lenne, de lelki dolgokat nem lehet genetikából kimutatani. Genetika csak a szemszínért, hajszínért, stb. felelős. A lélek és a test teljesen más dolog. Az, hogy te előző életedben meghaltál aztán a lelked tovább szállt egy új testbe aminek teljesen más a genetikája az nem azt jelenti, hogy az új testben lévő genetika miatt a lélek megváltozna. Nem fogsz attól másképpen viselkedni, hogy másmilyen a hajszíned, szemszíned vagy akár a bőrszíned. Ebből az ostobaságból ered a rasszizmus na meg a szőke nős viccek. Foglalkozz spiritualitással és hátha rá fogsz jönni, hogy milyen lelki eredetű fóbiáid vannak, meg, hogy ki voltál előző életedben és milyen szörnyűségek történtek akkor veled amik ezeket a problémákat okozzák nálad!

"Az apám és a nagynéném kétpetéjű ikrek, és mindketten szorongóak."

Ezek lelki eredetű dolgok, lehet előző életükben legjobb barátok voltak, ugyanazokat a szörnyűségeket élték át, együtt haltak meg és úgy döntöttek, hogy ikrekként születnek újjá.

"Ezért gondolom, hogy genetikai eredete is, lehet."

Ne gondold! Ez nem így van! Elhitted a pszichiátria ostoba kitalálcióját! Ezek lelki eredetű dolgok! Ne hidd el amit a pszichiáterek bekamuznak pénz reményében!

jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A pszichiáterek gyakorlatilag nácik. Elhitetik mindekivel, hogy betegek, kitalálják, hogy a genetika felelős érte és bezárják őket, a pszichiátrián meg kínozzák és drogozzák őket. A pszichiáterek abban hisznek, hogy lélek nincs és mindenért a gének és az agy felelős. Rasszisták! Elhitetik az emberekkel, hogy a más genetika más vsielkedést okoz! Ez a rasszizmus eszméje! Elismerik a pszichiátriát tudományként, közben meg bezárnak és kínoznak embereket, tönkreteszik az emberek életét és felírnak erős gyógyszereket mit sem törődve a mellékhatásokkal! Be kéne tiltani ezt az egészet!
jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Psycho ***** válasza:

Jelentsétek a trollt, köszi!

Őrá a pszichiátrián biztos nem fogják mondani, hogy az agya a felelős bármiért is...



Kérdező!

Egyetlen esetből (egyetlen családból) nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, általánosítani.

Van olyan, hogy valaki genetikailag szorongó alkat. Könnyen lehet, hogy ehhez jön hozzá egy korábbi generáció (az ő szüleik) szocializációs hatása. Ergo mindkettejüknél megvolt a hajlam, ami a környezet (neveltetés) hatására manifesztálódott. Ez pedig szépen "továbbadódott" Neked 😥


Tehát a nagynénéd mintáját nem követhetted valóban, de ő maga hasonló mintákat hordozhatott, mint apud, akitől pedig Te "tanultad el".


És itt a "tanulás" alatt azt értem, amit korábban kifejtettem.


Transzgenerációs spirál.


Egy szó mint száz, a legjobb modell erre az, hogy a genetika hajlamosít, a környezeti hatás pedig beindít(hat)ja a hajlamot.

jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok troll, te élsz tévedésben mert elhitted a pszichiátria hazugságait!!!
jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Persze a minta is rossz volt.

Emlékszem már a középiskolai felvételire is úgy jött velem, hogy "én is rettegtem, mint te".


De anyám se jobb, az egész életük az egymástól való rettegés, megfelelési kényszer volt.

Aztán mindketten alkoholba menekültek.


Azt is olvastam már, hogy az alkoholizmus is genetikai hátterű.

Anyám fél családja az.

jan. 6. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!