Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem értem ezt magamban, miért...

Nem értem ezt magamban, miért lehet?

Figyelt kérdés

Tudom, ne itt kérdezzem, hanem menjek pszichológushoz.

De mégis kíváncsi vagyok, hogy érez-e még más is ilyet, vagy van-e valakinek elképzelése, miért lehet.

Tehát. Egyedül vagyok régóta. Engem ez valószínűleg kevésbé zavar, mint amennyire az emberek többségét zavarná. Elvagyok így jelenleg. Elvagyok, de nem vagyok boldog.

Időnként azt érzem, hogy jó lenne valaki. Viszont ha ott van a helyzet, ismerkedés, stb, és kezdene komolyabbra fordulni a dolog, bepánikolok, kilépek a helyzetből. Nem bírom a gondolatát, hogy megváltozik az életem. Nem tudok új embereket beengedni az életembe, nehezen oldódom fel abban is, hogy megérintsen, ami másnak természetes, nekem kellemetlenbe hajló. Mintha egy bura elválasztana az emberektől. Vannak barátaim, nem szorongok az emberek között, még szórakoztató is tudok lenni, ha olyan kedvem van. De az intimitásnak az a foka, ami egy párkapcsolattal jár, nekem egyszerűen nem megy. Pedig valahol a szívem mélyén vágyom rá, és félek a magánytól.



jan. 20. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagy egyedül. Hasonló vagyok én is, de csak hasonló. Nekem Generalizált szorongásos szindrómám van. Nálam ez okozza.Mindentől félek, nincs kedvem semmihez. 10-ből 3-szor gondolok arra, hogy de jó volna már egy párkapcsolat. Amúgy annyira nem, mert tudom megváltozna az életem, főleg úgy, hogy még sosem volt senkim. És a tudat, hogy nem lesz már semmi olyan, mint régen, egy kicsit megriaszt, mert nem ismerem. Új helyzetek, új problémák, új konfliktusok, új kihívások. stb. Nem akarom, de valahol azért félek, hogy egyedül maradok. De ugyanakkor szinglinek is jó lenni, vannak előnyei, amiket most még élvezek. Nehezen bízok meg én is a másikban, bár ez utóbbi szerintem kb. mindenkire igaz, az meg a csalódások miatt van. Más is csalódik sokat.


Segíteni nem tudok, csak tudatni, hogy igen, más is érez ilyet.

jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkiben vannak ilyen érzések, legfeljebb bizonyos kisebb gátlásokat adott helyzetek képesek leküzdeni. Az sem biztos, hogy boldogabb lennél párkapcsolatban, mert egy másik emberhez való alkalmazkodás mindenképpen jár valamiféle változással az ember megszokott életvitelét tekintve. A berögzült szokások megváltoztatása meg esetenként kényelmetlenséggel jár.
jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gátlásaid vannak, nekem is vannak..ha tudnád mennyi.. de elhatároztam hogy lekell őket dönteni, mert csak így lehet jó életed. Az hogy ezekkel fekszel kelsz nem jó érzés. Nem egyszerű ez, tudom, de apró kis lépéseket kell tenned. Ebben az is jó ha tud valaki barát segíteni, úgy könnyebb átlendülni. Másfelől az ember mindenre képes. Kitartást haver és sok szerencsét.
jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
59%
visszahuzodo tipus vagy, jo ez neked ogy, elvsgy. De megis hianyzik az amit mindenki keres, ez pedig a boldogság. Es mindenki meg tudja talalni a sajat boldogsagahoz vezeto utat
jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1: köszönöm, hogy megosztottad ezt velem. Biztos, hogy ebből is van kiút. Kívánom, hogy sikerüljön neked.

2: hát látod, ezzel mondasz valamit, hogy lehet nem lennék boldogabb.

3: nálam ez azért nincsen, hogy ezzel kelek, fekszem… Te most hogy érzed magad? Úgy hangzik, sokat dolgoztál azon, hogy jobb legyen.

4: nem vagyok visszahúzódó típus szerintem 😕 Vagy mit jelent ez a szó neked? Inkább arról van szó, hogy nehezen viselem, ha változnak a dolgaim. Kívülről nézve kétfélét szoktak gondolni rólam: egy kicsit fura, de aranyos, a másik vélemény, hogy idegesítő 😂 ez a része nem zavar. A legtöbb emberrel jól kijövök egyébként. De nyilván ezek felszínes dolgok… fene tudja, lehet, hogy mégis igazad van. Nem bírom a közelséget fizikailag sem. Nem természetes számomra… csak néha, azt érzem, jobb lenne valakivel együtt, már csak miatt is, hogy könnyebb lenne programokat szervezni pl.

jan. 20. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Régen volt mar, kulso hatasok miatt. tultettem magam rajta azota jobban vagyok, nekem se ment sok dolog, egyszeruen elzartam magamtol a jo dolgokat, nem eltem meg a pillanatokat meg a jo dolgokat. Pedig azoknak el az ember.
jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!