Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kételkedek mindig magamban?

Miért kételkedek mindig magamban?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elődönteni, hogy jó vagy rossz ember vagyok.

Hogy én vagyok e a toxikus ember vagy akik körülöttem vannak. Ha megbánt valaki akkor az én hibám e, hogy kiakadok miatta, mert túlérzékeny vagyok vagy más is ideges lenne.

Nem tudom eldönteni mit dolgozzak, mit tanuljak, mit kezdjek az életemmel. Úgy érzem semmilyen döntés nem jó. Csak gondolkozok egész nap de válaszokat nem találok. Mit tegyek, pszichológus tud segíteni ezen esetleg?



2023. aug. 13. 15:38
 1/8 A kérdező kommentje:

De nem csak magamban hanem másban is kételkedek, hogy vajon valóban kedves e vagy csak manipulálni akar.

Nem tudok bízni másokban se de magamban se.

2023. aug. 13. 15:40
 2/8 anonim ***** válasza:
En is hasonló vagyok, en egyszerűen csak sodródok az árral.
2023. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, pszichológus. Nincs önbizalmad. Miből gondolod, hogy a toxikus ember ismérve az, hogy kiakad?

Hány éves vagy? Idáig mit tanultál és mit dolgoztál?

2023. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
24 éves. Érettségim van csak diplomám nincs meg egy OKJ logisztikai. Dolgozni csak egyszerű munkákat árufeltöltő, pénztáros. Mást meg se merek próbálni nem is tudom mit kéne
2023. aug. 13. 16:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert van egy ember aki megbánt de miután elmondom neki, hogy rosszul esik, kiakadok,sírni kezdek, mondom, hogy nem akarok élni és mindig idegesek lesznek rám miért kell így kiakadni
2023. aug. 13. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus pszichológusi kompetencia. Önbizalomhiány. A szülői házban gyökerezik, már felnőttnek kéne lenned, és felnőttként reagálni. A konkrét példákat kéne elemezni, hogy min akadsz ki, mert lehet, hogy tényleg nem kiakasztók, és meg kell tanulni a sírásnál érettebb reagálási módokat találni. Ki az, aki ismétlődően kiakaszt? Nem tudod elkerülni?
2023. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Anyukám párjára, mert olyan dolgokba is beleszól amikről fogalma sincs. Például, hogy felmondtam a munkahelyemen és hallom ahogy arról beszél, hogy úgyse találok mást stb.

Aztán oda megyek szólni, hogy hallom amit mond és azt mondja kit érdekel miért ne beszélhetne rólam? Ebből lett veszekedés

Meg mindennek úgy kell lennie ahogy ő akarja ha nem azt nem tudja elviselni. Én meg ezt az önző hozzáálását nem tudom elviselni.

Egyszer azért veszett velem össze, mert kidobtam egy régi mosogatószivacsot és raktam a helyére újjat. Aztán azt mondja majd akkor dobjam ki ha a saját pénzből vettem. Pedig én is szoktam venni, lehet azt amit kidobtam éppen ő vette de ha elfogy akkor veszek én is... És ilyenből jön neki, hogy trehány vagyok stb.

Ilyen kis dolgokból csinál problémát

2023. aug. 13. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Velük laksz vagy külön? Ha velük, akkor inkább ki kéne bérelni egy szobát kb 60 ezerért. Az anyád bunkó élettársa sose fog téged elfogadni. Anyád jól bevásárolt vele!
2023. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!